Премини към съдържание

Проблем с дясното ел.стъкло


Препоръчано мнение

Колеги здравейте, миналия ден внезапно спря да работи дясното ми ел.стъкло, а лявото си работи. Гелдах бушоните,но едва ли са на различен бушон :icon_hmm: . Най-вероятно моторчето е издало багажа. Някой сменял ли е скоро моторче?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно ще да е жилото.На времето Колта ми направи така,после му се скъса жилото за отваряне на капака,а сега и жилото на автоматичната антена на Галанта ми се прецака.Сигурно аз съм карък на тема жила.Иначе свали кората на вратата и ще видиш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_hmm:

Колеги здравейте, миналия ден внезапно спря да работи дясното ми ел.стъкло, а лявото си работи. Гелдах бушоните,но едва ли са на различен бушон :icon_hmm: . Най-вероятно моторчето е издало багажа. Някой сменял ли е скоро моторче?

 

 

И при мен е същия проблем с дясното ел. стъкло, но щом работи и се управлява от левия ел.блок мисля, че проблемът може да е и в самото копче /в случая лявото/. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е , че и от левия панел не може да се отовори :icon_hmm:

 

 

Тогава най-вероятно е от жилото....сваляй кората и пиши каква е причината.

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Смени си копчето, примерно с това от задната врата. Когато е прецакано копчето или го махнеш... тогава и от шофьорския панел не работи. При мен беше станало така, но на задна дясна врата.

 

Успех!!! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Довечера ще я разчовъкрам и ще споделя :yes3: ,блаогодаря за споделения опит :drinks:

 

Ако проблемът е в самото копче, и искаш да си купиш ново оригинално струва 78 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вие колеги сте добре, а на мен ми се развали лявото стъкло. По-точно развали се копчето. Аз днес го отварях.... хич не ми хареса как са го направили, можело е да се измисли и нещо много по-простичко. Счупи ми се самото копче и излезе навън (който е отварял ще знае за какво говоря) аз го махнах и сега си натискам пластмасовите П-образни профилчета, които натискат гумичката и тя дава контакт на платката. Пак ми се движи стъклото ама е без копче :-( Някой ако има някакви идеи как да се поправи това ще съм му много благодарен

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес си разглобих дясното копче, след замерване с мултицет установихме (с един колега) , че едната комбинация не действа, повдигнахме с някаква лепенка (дебала около 1мм) пластамасовите П-профилчета и сега прави добър контакт, но стъклото все още не ще да се движи,довечера ще погледна моторчето и жилото и ще споделя... Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес си разглобих дясното копче, след замерване с мултицет установихме (с един колега) , че едната комбинация не действа, повдигнахме с някаква лепенка (дебала около 1мм) пластамасовите П-профилчета и сега прави добър контакт, но стъклото все още не ще да се движи,довечера ще погледна моторчето и жилото и ще споделя... Поздрави

 

 

Здравейте на всички. Заинтригува ме проблема със стъклото,защото наскоро и аз имах подобен. При мене спря лявото предно стъкло. Причината се оказа следната: Моторчето върти пластмасово колело /чрез шлици/, на което се навива жилото в специално изработени канали.За да не се вади жилото в страни,на пластмасовото колело са направени бордове /това са две издатини по периферията/ които спират жилото. При мен единият от тези бордове се беше счупил и жилото падаше в страни на колелото. Като резервна част само колелота не се продава,а като комплект е адски скъпо.Аз реших проблема с колело втора употреба.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_dance: Колеги здравейте, да се похваля, че вече ми работи дясното ел.стъкло :icon_clap: , проблема се оказа че е само бутончето. Странното е че вчера кото го пробвах след като го опрвах не раегира. Тази сутрин реших да го пробвам и се случи :icon_rock: стъколъто тръгна , и сега съм отново щастлив :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...