Премини към съдържание

Съскащ звук на новия ми Лансър


Препоръчано мнение

Колеги, появи ми се наскоро (мисля, че сега в събота стана тая работа) някакъв особен звук откъм двигателя. Не мога точно да разбера какво чувам, щото става само в движение и не мога да го отделя съвсем от другите шумове. В началото ми звучеше като леко свистене или съскане като от предно гърне или нещо такова, но сега ми се струва, че може и да е подрънкване, като от верига.

 

Появява се само като е под напрежение двигателят - при потегляне на 1ва и 2ра най-вече. На горни предавки е много слабо и нямаше да забележа, ако не знаех. На свободна скорост не го чувам. Аз не съм много вещ в тия неща, тъй че давайте съвети дали е нормално.

 

Чудя се също и дали ще мога да го обясня, ако отида в сервиза. Те как ще го тестват, след като само при потегляне си личи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не просто звукът от турбото, ако колата ти е с турбо
Силата на прословутото цъскане зависи и от това дали има blow-off ... Накратко :

 

при високи обороти турбото прави голям надув . При отпускане на педала на газта обаче тоя надув остава там известно време , и понеже няма налягане на турбината като при високи обороти , разликата в налягането след компресора и преди турбината е много малка , оттам , перките на турбото се "бутат" и в двете посоки и има опасност да се счупи а също така и трябва повече време на турбото да се развърти за да превъзмогне това "затлачване" . Антилаг системата се грижи налягането на изходящите газове да е винаги високо , с това турбото се върти с една почти постоянна скорост при границата между ниски и високи обороти , то си прави налягане , но сместа не гори навреме , и това регулира мощността .

Разликата между Блоу Офф и Дъмп валв е къде отива тоя напомпан от турбото въздух , при Блоу Офф-а отива обратно между компресора и филтъра (не се пуска в атмосферата) , като така се спестява малко работа на турбото защото се повишава налягането там (филтъра спира и намаля налягането) , а при Дъмп Валв-а въздуха отива в атмосферата . При някои Дъмпове има даже Бриидър филтър (като въздушния , но много по-малък и рядък) , за да спре евентуално прах в цилиндъра на клапана , което би го повредило сериозно .

Такива клапани има много , като зависимост от размера , мощността и скоростта на газовете ги правят с едно "бутало" (пистън го водят) , с 2 , или даже с 3 . Цената е около 200 лева за малки , до над 1500 за големите на Бейли .

Това което регулира налягането е уейстгейт , то е клапан , който е вързан към входящия колектор и свързва изходящия с Бай пас канала на турбото .

 

http://pubpages.unh.edu/~zzz/datsunproj/022805datsun03.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

аз не говоря за блоу-офа, а за звука на турбото когато ускорява. А и това, кеото си превел или пейстнал е написано малко объркващо. Особено последния ред...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами, не знам дали става въпрос за турбо... На 1.5 двигателя има ли турбо?

 

А и това се появи по-късно, не е от самото начало.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, появи ми се наскоро (мисля, че сега в събота стана тая работа) някакъв особен звук откъм двигателя. Не мога точно да разбера какво чувам, щото става само в движение и не мога да го отделя съвсем от другите шумове. В началото ми звучеше като леко свистене или съскане като от предно гърне или нещо такова, но сега ми се струва, че може и да е подрънкване, като от верига.

 

Появява се само като е под напрежение двигателят - при потегляне на 1ва и 2ра най-вече. На горни предавки е много слабо и нямаше да забележа, ако не знаех. На свободна скорост не го чувам. Аз не съм много вещ в тия неща, тъй че давайте съвети дали е нормално.

 

Чудя се също и дали ще мога да го обясня, ако отида в сервиза. Те как ще го тестват, след като само при потегляне си личи?

Не се чуди ами отивай в сервиза и я оставай да я видят,нали е гаранционна! Чисто нова кола не е да се учиш на нея ,да я ремонтираш. Друг е въпроса дали не си се правил на Томи Макинен и проблема да е от теб !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм я закарвал още да я видят. Просто не ми остана време. Но като ви слушам, ще взема да отида по-скоро и ще пиша какво са ми казали. А колкото до това как съм я карал, наистина не съм прекалявал - определено не съм екстремист.

 

С баща ми в събота се ослушвахме да чуем и не стигнахме до едно мнение какво може да е. Според него може и да е скоростна кутия :icon_crying: Но звукът определено си е там и не е нормален, няма съмнение (щото аз се чудех дали не си въобразявам).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Какво стана - разбра ли се какъв е проблема?

Бързо ли го отстраниха?

Създаваха ли проблеми с това дали е гаранционен проблем или не е?

Пари искаха ли някакви допълнително?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...