Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Carisma 1,8 GDI 2000г 125к.с губи мощност


Препоръчано мнение

Здравейте,

След намесата на компетентни майстори, които трябваше да намерят, че колата не пали , заради датчици на коляновия вал, колата започна да губи мощност в движение, сякаш отнемаш газта. Не вдига повече от 5-6 000 об
До колкото говорихме, разбирам, че са проверявали дебитомера и помпата в резервоара по време на търсене на проблема с паленто. 
Оказа се , че не знаят как може да са създали проблема и съответно как да го оправят. Минах през още два сервиза и отказаха да се заемат, заради марката и двигателя. в Мицубиши ме предупредиха, че ще е солено при всички случаи, щом им оставям колата и се отказах от техните услуги.

Прегледах доста теми , но те са стотици и не стигнах до информация за източник на ппроблем с тези симптоми.

Приемам съвети  за сервизи в София , които биха могли да оправят проблема или причина и решение, ако някой се е сблъсквал с проблема.

Благодаря!

Редактирано от Gu67era
редакция
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Gu67era промени заглавието на темата Carisma 1,8 GDI 2000г 125к.с губи мощност
  • Admin

Трябва да отидеш до Пловдив при Милен да ти я оправи. Няма друг вариант.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Ако гo изключиш, като вариант те чака безумно и безполезно ходене по майстори и ще се въртиш в омагьосан кръг.

Няма кой друг да ти оправи проблема с GDI.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

предполагам си прав, защото вече се случва, но това значи репатрак, защото като загрее не просто не вдига обороти, ами и не ги държи  и не мога да стигна. Това ми беше съображението , но вече почвам да обмислям варианти. 
Ако ми оставиш номер на Милен,  ще бъда благодарен 

Редактирано от Gu67era
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пламен е от София (DJ Tymbi) - той също е в час с GDI моторите.

J Auto | Джей Ауто | Сервиз за японски явтомобили (japanautoservice.com)

Що не проверите при него - много по-лесно и евтино, отколкото репатрак до Пловдив... и съотв. разходи - време/пари.

Milen_Z също е проверен/сигурен майстор на GDI/FSI изчадия, но в случая "идва" малко далече...

Успех !

-----------------

П.П. Да, този е номерът на моб. тел. на Милен от Пловдив.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за съвета, George, но тумби е ЛЪЖЕЦ!. Живея на 10 мин от него , но няма да отида.Като взех колата преди 6 години, минах през сервиза и  ми каза ремонт 700 лв, след диагностика. След това ходих при Милен от Пловдив. Вече съм имал една среща с него и се оказа ламбда сонда за 80 100 лв. 
Иначе като карам леко, колата върви. мисля да пробвам да стигна до Пловдив :D

Редактирано от Gu67era
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

On 3/8/2024 at 11:57 PM, Gu67era said:

благодаря за съвета, George, но тумби е ЛЪЖЕЦ!. Живея на 10 мин от него , но няма да отида.Като взех колата преди 6 години, минах през сервиза и  ми каза ремонт 700 лв, след диагностика.

Не се занимавам с GDI от 10 години, практиката в сервизите е, когато нещо не се иска да се прави ,просто му се казва по висока цена....не си спомням за вашия случай за да коментирам конкретно ,но може би освен въпросната сонда, е имало и други проблеми ,които съм включил в тази цена, и може би съм ви казал това.Преди 2 месеца един човек по телефона щеше едва ли не да ме изнасили зор да му взема колата му (Пинин май беше ) Аз му казах директно че не се занимавам с тези системи ,имам си много други работи за да си губим времето с една отживелица....Той зор да ми я докара, чак на репатрак я бил качил....Може би това е по правилния начин ,когато не искаш дадена кола да му откажеш директно,а не като му се казва високи цени , дълго време за ремонт и т.н. защото сега съм бил лъжец,хайде малко по сериозно ....Лек ден ви желая....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

така ще кажеш. сигурно е нормално да не помниш, ако се случва и често....
Аз  обаче помня и затова не съм стъпвал в сервиза....

Редактирано от Gu67era
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

здравейте,

с малко закъснение, но да споделя решението на проблема. 


малък филтър , който се сменя сравнително бързо, но създава много порблеми.

Поздрави!

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

На мен ми е интересно дали наистина от това е било прекъсването и кой (сервзи, майстор) откри този проблем?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...