Премини към съдържание

Лансер 1.6 16v 1997г.-бавно набира


R.ART

Препоръчано мнение

Значи от около 2 месеца забелязвам ,че колата започна да става по-тромава,като и подам рязко газ от двигателя се чува силно бучене,но едвам ускорява.Друго,което ми прави впечетление е ,че перката на радиатора се включва и работи доста продължително.От какво може да е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не,бученето не е от вдигане на обороти,просто двигателя нещо се мъчи.Ходих на диагностика,закачиха я на MUT III и излиза ,че всичко по електрониката е добре ,няма никакви грешки.Момчето каза,че се съмнява или бензинова помпа или дюзи на инжекциона.Препоръча ми почистване на дюзите с ултразвук и да се замери какво налягане дава помпата. Те нямали накрайник,питах и на друго място и там нямат.Какво налягане трябва да прави помпата и как точно се мери.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пролетта на мен ми замерваха бензиновата помпа по следния начин: извадиха маркуча по който минава обратния бензин и за 15 сек. напълни около 300-350гр. в едно шишенце и майстора каза че е добре. Ако искаш опитай. :icon_thumbup: За дюзите сипвах добавка в бензина беше на кастрол, но по-точно не си спомням.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с добавки (ама внимавай че повечето са ШИТ) Аз лично сипвам като колегата ТАZ "Castrol" мисля че беше към 14-16лв.

Запушен Катализатор ?

Запушен въздушен филтър ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не,бученето не е от вдигане на обороти,просто двигателя нещо се мъчи.Ходих на диагностика,закачиха я на MUT III и излиза ,че всичко по електрониката е добре ,няма никакви грешки.Момчето каза,че се съмнява или бензинова помпа или дюзи на инжекциона.Препоръча ми почистване на дюзите с ултразвук и да се замери какво налягане дава помпата. Те нямали накрайник,питах и на друго място и там нямат.Какво налягане трябва да прави помпата и как точно се мери.

Бензиновата помпа се мери по два начина ,в зависимост какво ти трябва.........абсолютна стойност или работна такава.

Аб. стойност се мери като на помпата се закачи директно манометъра и тя трябва да е към 6 атм. налягане...............

Раб. стойност се мери , като на помпата и бензинопровода се закачи тройник и чрез него се закачи помпата........тогава трябва да е 3-3.5 атм.

Описанието ти което си дал ме кара да мисля че не е помпата ..........

Дюзите са ти 370 / на 12 Волта и 16 ома Rако е за 4G92 мотора 1.6 16 кл.( не си уточнил кой мотор е)............ако сутрин когато мотора е студен ти прекъсва мотора в движение и едва едва тръгва на 1 или 2 предавка , а като загрее малко се оправя , значи са ти запушени и се налага чистене......

В никакъв случай не ползвай добавки в резервоара, тъй като ще вкараш всички боклуци и утайки вътре ..........

Проблем може да имаш с: свещи, кабели , дистр. капачка.......... гор. филтър( не е задължително да прекъсва мотора над примерно 3000 об./мин. ) възд. филтър и запушване на въздуховода..........ЕГР система,катализатор , гърнета и др.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пролетта на мен ми замерваха бензиновата помпа по следния начин: извадиха маркуча по който минава обратния бензин и за 15 сек. напълни около 300-350гр. в едно шишенце и майстора каза че е добре. Ако искаш опитай. :icon_thumbup: За дюзите сипвах добавка в бензина беше на кастрол, но по-точно не си спомням.

Това е несериозна работа............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз си мисля,че няма да е помпата,защото колата не прекъсва дори и при 6000 оборота.Скоро я пробвах на магистрала и вдигна 200 км/ч само ,че по -бавно от преди.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...