Премини към съдържание

Дали пък не е параноя ?


Tamburo

Препоръчано мнение

Май не е параноя... няпоследък все по често взе да не пали сутрин... пък и не само сутрин. Врътвам ключа и не ще... и на сичкото отгоре след първото врътване лампата за маслото не свети за няколко секунди като дам на контакт повторно. От 3-тия 4-тия път вече пали, но звучи зле... сякаш двигателя се тресе и като тръгна след няколко минути (винаги я оставям няколко минути) няма мощност и придърпва. Интересното е че като я покарам двайсетина минути и звука на двигателя се изглажда - става по бззззззт вместо пър-пър-пър и мощността се покачва сякаш... не знам на къде да се насоча да търся проблема... дали е нещо което мога сам да оправя или най-добре задължително да я заведа да я чуят... проблема е че докато отида до който и да е сервиз се оправя значително състоянието и не знам кво да им казвам на майсторите. :confused1:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май не е параноя... няпоследък все по често взе да не пали сутрин... пък и не само сутрин. Врътвам ключа и не ще... и на сичкото отгоре след първото врътване лампата за маслото не свети за няколко секунди като дам на контакт повторно. От 3-тия 4-тия път вече пали, но звучи зле... сякаш двигателя се тресе и като тръгна след няколко минути (винаги я оставям няколко минути) няма мощност и придърпва. Интересното е че като я покарам двайсетина минути и звука на двигателя се изглажда - става по бззззззт вместо пър-пър-пър и мощността се покачва сякаш... не знам на къде да се насоча да търся проблема... дали е нещо което мога сам да оправя или най-добре задължително да я заведа да я чуят... проблема е че докато отида до който и да е сервиз се оправя значително състоянието и не знам кво да им казвам на майсторите. :confused1:

Като за начало я остави пред сервиза да истине (сега това ще стане бързо)

После премерете компресията.

Ако е добре тогава търсете други проблеми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Tamburo какъв ти е колта?! Син ли? Питам защото аз моя го взех по същото време ти като си взел твоя...а като го регистрирах в кат имаше един син, затова те питам. :)

 

ПС. Дремя пред пц-то и въобще невидях че не съм на БДС :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Tamburo какъв ти е колта?! Син ли? Питам защото аз моя го взех по същото време ти като си взел твоя...а като го регистрирах в кат имаше един син, затова те питам. :)

 

ПС. Дремя пред пц-то и въобще невидях че не съм на БДС :)

 

Зелен е. И е внесен май някъде юли август... но като ходих да си сменям талона в КАТ имаше един червен като на снимката ти. Имаше и един бял като моя но син не видях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зелен е. И е внесен май някъде юли август... но като ходих да си сменям талона в КАТ имаше един червен като на снимката ти. Имаше и един бял като моя но син не видях.

 

Хммм зелен? Не съм го виждал! Само сини, червени и бели съм виждал засега и от старите и от новите...в нашия град имам в предвид...Абе дайте някой път тука у Варна да напраим едно събиране....Аман от хонди :) На където се обърна се хонди...къде сте се покрили бе колеги :) Трябва да направим един събор някой път :)

 

Tamburo няма ли да сложеш снимка на колтчето?! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хммм зелен? Не съм го виждал! Само сини, червени и бели съм виждал засега и от старите и от новите...в нашия град имам в предвид...Абе дайте някой път тука у Варна да напраим едно събиране....Аман от хонди :) На където се обърна се хонди...къде сте се покрили бе колеги :) Трябва да направим един събор някой път :)

 

Tamburo няма ли да сложеш снимка на колтчето?! :)

 

Е па не е лоша идеята да се съберем, въпреки че ми се струва че сме доста малко от Варна във форума. А ето и ена картинка на звера. Още не съм му правил свясна фотосесия ама и тва е нещо.

 

post-1986-1196263852.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами малко сме но важното е да се подкрепяме ;) А иначе количката ти е супер :) Ако те мерна в града ще свиркам ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами малко сме но важното е да се подкрепяме ;) А иначе количката ти е супер :) Ако те мерна в града ще свиркам ;)

Само да не насвиркаш някой друг, че няколко блока зад моя има едно досущ като мойто само дето е с лети жанти. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само да не насвиркаш някой друг, че няколко блока зад моя има едно досущ като мойто само дето е с лети жанти. :rolleyes:

Е като го насвиркам много важно :) Ами докарай го в клуба ;) Тва кой квартал? Днес един колега с рено лагуна каза че зелен колт го издухал :) Карал някакво момче с бръсната глава...Да не е някой от вас двамата :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте !

 

Скоро ще стане месец от както карам моето Колтче :mitsu-smiley: . От тогава насам имам нарастващото чувство че нещо не е наред. Чудя се дали наистина нещо се променя към по-зле или просто започвам да го усещам по добре. Ходих на реглаж при един комшия който се занимава с това повече от 25 години и той ми каза, че окачването ми е в идеално състояние. Но въпреки това колата си тегли леко на ляво като пусна волана. Освен това имам чувството, че ми харчи много и двигателя не звучи равномерно. Преди 2 седмици я водих на елкон в сервиза след газостанцията във Възраждане (във Варна) и там ми взеха 30 лева за да ми кажат че количката е много читава и не виждат какво ме притеснява. Чудя се как успяват да разберат че една кола е добре без да се качат в нея. Въпреки това днес като мушнак ключа сякаш лампата за маслото отначало не светеше и на два пъти не пожела да запали. Отидох да проверя маслото - беше малко под чертичката на MAX и мисля че цвета му не беше лош (все пак е на 2000 км масло), и след това запали. Освен това обикновено първите 20 минути празния ход е малко неравномерен и сякаш леко прекъсва на ниски обороти. Например на 5-та с 50 ми дава да я карам само по надолнище, а преди сякаш нямаше такъв проблем. Пропуснах да кажа че от седмица и нещо карам с една добавка за почистване на инжекцион на Liqui Molly (5110) но не усещам някаква разлика все още. Според вас изброените от мен симптоми трябва ли да ме тревожат и ако да какво бихте ме посъветвали :help: . Също бих бил благодарен ако ми препоръчате свестен сервиз във Варна където няма само да я запалят и да ми кажат да отида като ми светнат лампите. Предпочитам да решавам проблемите докато са малки. Предварително благодаря.

Провери си амортисорите може да е от тях

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Провери си амортисорите може да е от тях

Смених предните гуми и се оправи. Сега съм с някакви Continental и вече го няма биенето и тегленето. Явно предните гуми нещо са били с различен дианетър ли или кой знай защо, но сега са си ОК :icon_dance: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...