Премини към съдържание

Въпроси за "check Engine"


Dim

Препоръчано мнение

Здравейте на всички, ползващи този форум.От скоро съм регистриран тук и ми први впечатление коректните отношения в него.Също така и компетентните отговори на участниците. Браво за форума. Мисля, че е много необходим. А ето и повода за този мой въпрос.

Много ми харесва модела на Mitsubishi, Space Star 1.3. Ходих в автокъщи и гледах два такива автомобила. Разбира се преди това бях прочел във форума за всичко относно покупката на този автомобил за което съм много благодарен на авторите му. Исках да объра специално внимание на контролната лампа "check engine", но такава не открих и на двата автомобила, или поне не светеше /при загасени лампи символите не се виждаха/. Пак от този форум знам, че тя трябва да се намира до лампата за акумулатора.На моят въпрос за такава лампа собствениците ми отговаряха, че не знаят за нея и че щом колата запалвала и работела добре значи всичко е ОК.

Искам да ви попитам къде точно се намира тази лампа и дали на всички автомобили от тази марка има такава. Става въпрос за автомобилите произведени през 1999 и 2000 година.

Благодаря предварително на всички които ми помогнат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Браво за систематичния подход :icon_clap:

 

Все пак не си чел внимателно, защото скоро надълго и широко обсъждахме друг колега че няма такава

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...c=3751&st=0

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за включването BAlexandrov.

Да съгласен съм с теб че имаше обсъждане по същата тема, но там не ставаше въпрос за Space Star 1.3 а за друг модел на Mitsubishi, освен това и производство 95г.Исках да знам как стои този въпрос за произведените през 99 и 2000год. Space Star 1.3.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря за картинката Miroslav. Точно от това имах нужда.

Предполагам, че всички коли Space Star 1.3 произведени след 99год. би трябвало да имат такъв контрол, но не съм сигурен.

Поздрави на създателите на този форум и разбира се за включилите се в тази тема BAlexandrov и Miroslav.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Всичките имат. Ето на снимката жълтата лампичка. Трябва да загасва на 3-4 секунда след запалване или контакт. Светването и по време на работа на двигателя означва проблем в някой от основните датчици на мотора.

 

http://www.picvalley.net/u/22/5366_377.JPG

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичките имат. Ето на снимката жълтата лампичка. Трябва да загасва на 3-4 секунда след запалване или контакт. Светването и по време на работа на двигателя означва проблем в някой от основните датчици на мотора.

 

http://www.picvalley.net/u/22/5366_377.JPG

Това табло е от модела след 2002 година ... На предишните моделие е почти същото, но не мога да кажа дали трябва да я има тази лампа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Жълтата лампа пак я има, нали обясних по-горе защо! Подреждането на лампите е същото, с малка декоративна разлика в оцветяването на цифрите на таблото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти Big Boss за снимката и информацичта която ми даде.

Много ми помогна, сега вече знам къде да гледам при оглед на автомобил.

Бъдете живи и здрави всички!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...