Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

ASX - Тракащи спирачни супорти


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

От известно време забелязвам шум от задната част на колата при преминаване през неравности. Огледаха в сервиз окачването и не констатираха разбити елементи. Сетих се, че е възможно шумът да идва от супортите на спирачните апарати и реших да проверя с ръка дали имат луфт. Оказа се, че супортите и на 4-те колелета се клатят, но особено голям луфт усетих в задните. Ще съм благодарен ако някой сподели какво е решението на този проблем.

 

Благодаря!

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема го има и при Аутлендъра,решава се се със смяна на водачите на сп.апарати-поне не са скъпи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не винаги се минава само с нови водачи. В моя случай водачите не бяха износени, а отворите на съпорта. Тук има варианти за побългарявсне като разпробиване и напрсва на нови по-големи водачи или пък набиване на втулка в съпорта. Аз просто си купих нови оригинални съпорти и нови водачи зс всеки случай. Задължително хубава грес и периодично смазване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Егати японското качество!

Това при Пежо/Ситроен(фен съм им от години и им карам колите)никога не съм го и чувал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Егати японското качество!

Това при Пежо/Ситроен(фен съм им от години и им карам колите)никога не съм го и чувал.

 

Съгласен съм, имал съм Пежо, наистина окачването беше много здраво. За сметка на това си имаше куп други проблеми и всеки месец посещавах сервиз за нещо дребно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Все съм чувал за износени водачи,ама пък да се ушири отвора в супорта сефте.

На нашето 4007 трака на предно дясно колело супорта,ама на пролет.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е още от първия Аутлендър. Всички ползват едни и същи съпорт и водачи. В руските форуми е пълно с идеи за решаване на проблема. Рязни пружинки слагат, един гледях си правил нови водачи само с 5 стотни разлика. Отворът на нов съпорт е точно 11 мм. Ако някой се интересува имам и размерите на нови водачи. Иначе предполагам, че всичко се получава заради липсата на смазване.

Редактирано от Cayenne
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...