Премини към съдържание

щракане при смяна на скоростите


Препоръчано мнение

здравейте колеги ,зна4и понякога като сменям скоростите от 1-2 ,2-3 орбатен ред скоростният лост излиза трудно към свободна и се 4ува нещо като щракване ,сякаш има някаква джаджа ,която му пре4и да излезе ... колата е 93 година. някой има ли идея какво е ,така или ина4е ще я водя на ремонта ,но ми е интересно от какво е това?!?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги ,зна4и понякога като сменям скоростите от 1-2 ,2-3 орбатен ред скоростният лост излиза трудно към свободна и се 4ува нещо като щракване ,сякаш има някаква джаджа ,която му пре4и да излезе ... колата е 93 година. някой има ли идея какво е ,така или ина4е ще я водя на ремонта ,но ми е интересно от какво е това?!?

Синхронизатор, избирачи и т.н. .......може да е просто до настройка на жилата или от кофти помпи на амбриажа.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Синхронизатор, избирачи и т.н. .......може да е просто до настройка на жилата или от кофти помпи на амбриажа.........

значи проблема е скъп най вероятно! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги ,зна4и понякога като сменям скоростите от 1-2 ,2-3 орбатен ред скоростният лост излиза трудно към свободна и се 4ува нещо като щракване ,сякаш има някаква джаджа ,която му пре4и да излезе ... колата е 93 година. някой има ли идея какво е ,така или ина4е ще я водя на ремонта ,но ми е интересно от какво е това?!?

Доколко силно е това щракване и пречи ли много на смяната, защото по мои лични впечатления и двата Еклипса, G1, които съм карал имат леко специфичен звук при изхлузването на лоста на предавките, който смущава в началото? Да не се окаже, че ще правиш ремонти без нужда. Защо не отидеш в специализиран сервиз за да те проверят?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доколко силно е това щракване и пречи ли много на смяната, защото по мои лични впечатления и двата Еклипса, G1, които съм карал имат леко специфичен звук при изхлузването на лоста на предавките, който смущава в началото? Да не се окаже, че ще правиш ремонти без нужда. Защо не отидеш в специализиран сервиз за да те проверят?

щракането е до толкова силно ,4е имаш 4увството сякаш лоста е раздрънкан и в същото време излиза трудно от скоростта ,не се полу4ава винаги. Оба4е когато успея да освободя от скорост /не е толкова трудно ,става въпрос като освободя с "щракане"/ имам 4увството 4е отдолу под конзолата на таблото нещо се размества /освобождава/ ,което преди това е било под напрежение. това е доколкото може да се опише с думи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи определено си за сервиз. Иди да те погледнат някъде, няма да е толкова скъпо и после ще се подготвиш морално и така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...