Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Какъв размер крик е необходим за Outlander 2 ?


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Искам да си взема крик тип крокодил, че при смяната на гумите е по-удобен за ползване, но евтиния и масов размер на повдигане е до 40 и малко см., а при повдигане около 50 см. цените стават стряскащи.

 

Интерсувам ме колко сантиметра е необходимо да повдига крика за да може да се сменят безпроблемно гумите на Пежо 4007 ( Outlander II ) ?

 

Лек и успешен ден.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има едни по големи крокодили-за джипове уж с по дълго рамо,ама и цената фърка там.

https://etools.bg/category/373/krikove.html

 

Редактирано от Даниел Цветков
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Искам да си взема крик тип крокодил, че при смяната на гумите е по-удобен за ползване, но евтиния и масов размер на повдигане е до 40 и малко см., а при повдигане около 50 см. цените стават стряскащи.

 

Интерсувам ме колко сантиметра е необходимо да повдига крика за да може да се сменят безпроблемно гумите на Пежо 4007 ( Outlander II ) ?

 

Лек и успешен ден.

...за теб специално( не го ползваш професионално,а от време на време )отиваш в Илианци и търсиш крокодил за 2.5 тона.....мисля че струва около 80 лв.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...за теб специално( не го ползваш професионално,а от време на време )отиваш в Илианци и търсиш крокодил за 2.5 тона.....мисля че струва около 80 лв.....

80 лв - много скъпо.

2 тонен за 40 лв и няколко различни размера дървени подложки.

Аз Паджерото така го лекувам.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам обикновен крик-крокодил 2 тона / 35см от Лидл за 40 лева (взимал съм го 2010-а) и никога не съм имал проблеми.

Повдигам колело по колело, но може и цялата предница с трупче + две метални стойки зад гумите пак от Lidl (или трупам ползвани гуми). Но това последното съм го правил само за пробата - не бих се предоверил на никой крик или стойка ако трябва да работя под автомобила.

За смяна на гуми, обаче, проблеми никакви - за 7 години сигурно 20 пъти съм качвал и свалял колелата. Не слагам трупче, но реално се ползва максималната височина на крика, така че 40см/2.5 тона би трябвало да е идеалният размер, ако има такова чудо на пазара.

Редактирано от Celeborn
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите, в Илиянци не намерих крик за 2,5 тона, но пък може и да не съм посетил правилния магазин, много навалица и набързо си тръгнах.

 

Смених гумите преди да взема крик, и измерих разтоянията.

 

Зимните гуми с 16" джанти са по-високи от 18" джанти.

 

с 18" джанти с гуми 225/55/18- минимална височина за вдигане - 24,5 см. , достатъчна височина за смъкване на гумата 33,5 см.

с 16" джанти 215/70/16)- минимална височина за вдигане - 26 см. , достатъчна височина за смъкване на гумата 34,5 см.

 

бонус информация:

минимална височина за вдигане на колт VI - 17 см.

Крика на Пежо 4007 е с товароносимост 1200 кг.

Крика на Колт 6 е с товароносимост 700 кг.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Използването на дървена подложка (трупче) между крика и автомобила предпазва от приплъзване, многократно по-безопасно е за работа.

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...