Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Разход на масло


alex_

Препоръчано мнение

Здравейте!

 

Наскоро и аз има проблем с разхода на масълце и се 4удех къде да питам.

Колата е карана с Mobill 0w40 пълна синтетика( копувано от немско) и за около 10000 глътна около литър и накрая( когато трябваше да го сменя) понеже бях на път трябваше пак да долея литър ...

Интересното е, 4е я следих, няма олято, изгорелите газове са 4исти4ки, сиреч не духа синичко като ладичката с която си играя ... а тоя литър и нещо ги няма :( . Верно колата е карана определено " чевръсто ", но не е и имало спад в вървенето !

Ако някой разясни дали това е нормално ще съм му много благодарен :)

Поздрави!

 

п.п. колата е Space Wagon 2,4 GDI сега масълцето е сменено при Ратола в ПЛД :) и съм доволен

0W40 е много "тънко" за този тип мотори........препоръчвам ти да сложиш SAE 10W40 / API - SJ/A3-98 и няма да имаш проблеми с харченето на масло ако мотора е наред........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

0W40 е много "тънко" за този тип мотори........препоръчвам ти да сложиш SAE 10W40 / API - SJ/A3-98 и няма да имаш проблеми с харченето на масло ако мотора е наред........

сега съм с такова( 10W40 ) , ина4е колегите немчовци( митцу фенчета от Mitsubishi Club Deutschland ) из германията ми препоръчаха "тънкото" масло заради ГДИ-то.Един от тях се оплакваше 4е Каризмата му тракала като шевна машина Шнайдер от балканската война и сподели, 4е с това масло била малко по тиха. При мен вървя 4удесно но... ,но в Германия си я карах с друг бензин и там масълцето и ка4ествено гориво ми беха по-сигурни и достъпни :icon_crying: . Като си се прибирам догодина пак към БГ ще си домъкна малко ка4ествени консумативи със сигурност :)

 

 

Поздрави!

 

П.п. Mitsu Fans all the world united :mitsu-smiley: :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

На белгийския сайт на Мицубиши препоръчват Кастрол - не знам дали става дума само за корпоративно споразумение или наистина Кастрол е по-добро за двигателя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

сега съм с такова( 10W40 ) , ина4е колегите немчовци( митцу фенчета от Mitsubishi Club Deutschland ) из германията ми препоръчаха "тънкото" масло заради ГДИ-то.Един от тях се оплакваше 4е Каризмата му тракала като шевна машина Шнайдер от балканската война и сподели, 4е с това масло била малко по тиха. При мен вървя 4удесно но... ,но в Германия си я карах с друг бензин и там масълцето и ка4ествено гориво ми беха по-сигурни и достъпни :icon_crying: . Като си се прибирам догодина пак към БГ ще си домъкна малко ка4ествени консумативи със сигурност :)

Поздрави!

 

П.п. Mitsu Fans all the world united :mitsu-smiley: :icon_rock:

като се прибираш до година защо не си докараш и хляб и сирене сигорно са по качествени :icon_censored:

ехо и в БГ има качествено не се заблуждавай

аз си карам галанта с ПРИСТА ОИЛ 5/40 и нямам никакви проблеми :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

като се прибираш до година защо не си докараш и хляб и сирене сигорно са по качествени :icon_censored:

ехо и в БГ има качествено не се заблуждавай

аз си карам галанта с ПРИСТА ОИЛ 5/40 и нямам никакви проблеми :icon_dance:

 

 

И в България има качествени, ама възможността тук човек да попадне на някои ментак е толкова голяма че за всичко трябва да си отваряме очите. И то най вече за по наложилите се марки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И в България има качествени, ама възможността тук човек да попадне на някои ментак е толкова голяма че за всичко трябва да си отваряме очите. И то най вече за по наложилите се марки.

та това казвам и аз подобре доказано качество от колкото известно и наложилосо а пак не се знае каде се прави :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...