Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Pinin - проблем с "мощността"


Препоръчано мнение

Здравейте на всички,от скоро съм собственик на Мицубиши Пинин 2,0 GDI .Страхотен автомобил. Сложих му доста глезотии и обикновенна газова уредба, сполучлив монтаж, но все пак ми се струва, че колата е много мудна.За тази мощност мисля, че трябва да е много по-пъргава, отделно много бавно ускорява, както на бензин така и на газ. Когато подам газта няколко секунди никаква реакция след това съвсем мудно, а и разхода смятам че е увеличен предимно на газ. Засичал съм я, градско 14л. извън градско 12л.

Въпроса ми е, ако някой има повече информация това нормално ли е или имам някакъв проблем.

Благодаря ви предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Koй спец монтира на ТОЗИ двигател газова уредба??? :icon_doh:

Дайте подробности за монтажа, това е изключителна рядкост.

Редактирано от mmotors
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Сложили сте глезотийки и сте му ударили секирата с газовата... Пинин на газ... само ако е 1.8 MPI (там пък се губят други неща, но пък пълно щастие няма). Среден разход- малко над 10 на сто.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здрасти колега,мога да ти кажа че газовата ми уредба я монтира обикновен монтьор и мисля че е много сполучлив монтаж много съм доволен съвсем обикновенна газова уредба ръчно си регулираш разхода на газ, а при цене от 0,86ст на газта просто няма коментар

изминал сам към 7000км за сега няма проблем винаги си паля на бензин и автоматично прехвърля на газ и аз а между другото всички газови специалисти ми отказаха монтаж

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От скоро установих че ми харчи масло от както го смених с 5w40 пълна синтетика за 4000км ми изхарчи 2.2л масло

компресиятя ми е 14.5-15 kg/cm на всички цилиндри. Възможно ли е това?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колега, всичко е възможно за 20 г автомобил. Компресията може да е ОК и пак да гори масло. Пусни няколко снимки на газовата инсталация. Интересно ми е как се спира управлението на Бензиновите дюзи. Двигателя е муден защото 50% от конете са загубени заради нагара в смукателния колектор. Който ти мери компресията какво каза?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колега, всичко е възможно за 20 г автомобил. Компресията може да е ОК и пак да гори масло. Пусни няколко снимки на газовата инсталация. Интересно ми е как се спира управлението на Бензиновите дюзи. Двигателя е муден защото 50% от конете са загубени заради нагара в смукателния колектор. Който ти мери компресията какво каза?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Колега утре ще ти е я снимам и ще ти я пратя но газовата е с 2 релета едно за бензина а другото нещо прекъсва в блока за управление на дюзите. Компресиятя си я мерих сам но днеска ще ходя на майстор дано да не се наложи да сменян сигменти

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега утре ще ти е я снимам и ще ти я пратя но газовата е с 2 релета едно за бензина а другото нещо прекъсва в блока за управление на дюзите. Компресията си я мерих сам но днеска ще ходя на майстор дано да не се наложи да сменян сегменти

Колекторите лесно ли се почистват

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

качи ги вънка някъде и дай линка. Колектора не знам как се сваля. GDIто страда от отлагания по клапани и колектор. Порови в тубата, не може да няма клипове Каксе маха и чисти.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То си страда заради калпавия ни Евро бензин с био етаноли и прочие простотии свързани с "екологията".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

качи ги вънка някъде и дай линка. Колектора не знам как се сваля. GDIто страда от отлагания по клапани и колектор. Порови в тубата, не може да няма клипове Каксе маха и чисти.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

http://picbg.net/u/76298/63208/884555.jpg

http://picbg.net/u/76298/63208/884556.jpg

http://picbg.net/u/76298/63208/884557.jpg

http://picbg.net/u/76298/63208/884558.jpg

http://picbg.net/u/76298/63208/884559.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за снимките.

Така като гледам си с обикновенно газово с плочка като за Опел 1996г. Няма клапани, няма компютър.

Погледни групата на Каризма, там има повече информация.

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за снимките.

Така като гледам си с обикновенно газово с плочка като за Опел 1996г. Няма клапани, няма компютър.

Погледни групата на Каризма, там има повече информация.

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Да. така е съвсем обикновенна газова уредба ръчно си настройваш разхода на газ,

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Да. така е съвсем обикновенна газова уредба ръчно си настройваш разхода на газ,

в тази конфигурация разхода на газ много зависи от степента на замърсеност на въздушния филтър. По- мръсен филтър по-висок разход на газ.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

в тази конфигурация разхода на газ много зависи от степента на замърсеност на въздушния филтър. По- мръсен филтър по-висок разход на газ.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Филтъра е нов колата бавно набира но така е и на бензин една идея по добра.Просто както си караш на трета изведнъж загубва мощност после трябва да подадеш газта за да компесира загубата на мощност особенно на наклон

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Филтъра е нов колата бавно набира но така е и на бензин една идея по добра.Просто както си караш на трета изведнъж загубва мощност после трябва да подадеш газта за да компесира загубата на мощност особенно на наклон

зелената лампа ЕCO свети ли?

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Все си мисля че сте й ебали мамата с тая газова...

Няма сполучлив монтаж на газова уредба досега на гди двигател на мицубиши.

Заволи/брц, не могат да направят газово еку, което да кореспондира адекватно на промените на горивните смеси на тази система... Иначе нямат никакви проблеми при монтаж и експлоатация на газови уредби на бензиновите двигатели с директно впръскване на Опел и фолксваген.

Как очакваш с газова за жигули да си доволен на тази в пъти по сложна бензинова система?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 г когато имах пинин доста четох за монтиране на газ. Най-удачния вариант е този на колегата, но когато има проблем с бензиновата система.

Недостига на мощност е комплексен, недостиг на гориво(Газ) /лошо качество на горивото/висока околна температура/годините си вземат своето.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Все си мисля че сте й ебали мамата с тая газова...

Няма сполучлив монтаж на газова уредба досега на гди двигател на мицубиши.

Заволи/брц, не могат да направят газово еку, което да кореспондира адекватно на промените на горивните смеси на тази система... Иначе нямат никакви проблеми при монтаж и експлоатация на газови уредби на бензиновите двигатели с директно впръскване на Опел и фолксваген.

Как очакваш с газова за жигули да си доволен на тази в пъти по сложна бензинова система?!

По принцип ако не си много взискателен газовата работи перфекно. На фона че на бензин от където да го погледнеш е голям разход особенно ако я караш всекидневно, месля че основния проблем е в дросел клапата тъй като е електронна а ни с жило и това забавяне е именно от там докато компа обработи данните и подаде сигнал колко да отвори

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

зелената лампа ЕCO свети ли?

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

изобщо не свети мисля или че е изгоряла или е изключена нарочно

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип ако не си много взискателен газовата работи перфекно. На фона че на бензин от където да го погледнеш е голям разход особенно ако я караш всекидневно, месля че основния проблем е в дросел клапата тъй като е електронна а ни с жило и това забавяне е именно от там докато компа обработи данните и подаде сигнал колко да отвори

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип ако не си много взискателен газовата работи перфекно. На фона че на бензин от където да го погледнеш е голям разход особенно ако я караш всекидневно, месля че основния проблем е в дросел клапата тъй като е електронна а ни с жило и това забавяне е именно от там докато компа обработи данните и подаде сигнал колко да отвори

Ако има някакъв начин дросел клапата да е с жило дирекно от педала на газта мисля че ще е друго специално за газта но тогава ще е проблем с бензина

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...