Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Регулировка клапани Grandis 2.4 4G69 MIVEC


Препоръчано мнение

Информацията, която масово съм срещал по тази тема в заводската документация е, че клапаните на този мотор се регулират при температура на мотора от 80 до 95'С както следва:

- смукателни: 0,2mm;

- изпускателни: 0,3mm.

Но според мен е малко неудобно и трябва да се действа доста бързо.

В друга документация пак за същия мотор се казва, че клапаните се регулират на студен мотор, както следва:

- смукателни: 0,11mm;

- изпускателни: 0,2mm.

Но колко студен, ... не се споменава. Та и аз незнам къде е истината в крайна сметка??

В едно клипче един руснак регулира клапаните на такъв мотор в студено състояние на 02/0,3.

В една от темите DJ Tumbi бе споменал, че ако колата е с ГИ тогава стойностите на хлабините се завишават с 0,05mm., но не споменава при каква температура се прави настройката. Така, че и на мен ще ми е интересно колегите, които са се занимавали с тази процедура да споделят опит.

Редактирано от marian_georgiev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам нормите за регулиране на клапаните при този мотор на студено са за първоначална настройка в случай, че главата е била разглобявана. След това се прави донастройка на топъл мотор, и то на 4 такта, а не по начина който е описан в мануала. Тук е обяснено подробно:

https://out-club.ru/board/showthread.php?t=40264

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Вчера ми направиха тази процедура в сервиза на Пламен. Регулажа бе направен на 4 такта при топъл мотор, както е правилно. Хлабините:0,25/0,35. Много съм доволен от работата на момчетата, най-важното е, че работят с материали и идеи на клента :) В резултат- работата на двигателя се подобри коренно на ПХ, мотора се успокои и утихна значително, и чукането на студен мотор силно намаля.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Грандиса на газ ли с тази центровка? Мисля,че по каталог беше 0.20-0.30 на топъл мотор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

5 стотни се настройват в повече заради газта. При мен всички бяха около 0.15 ... 0.2. На втори цилиндър почти нямаха хлабина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...