Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Няколко въпроса за Колт 1.3 мотора след 2006-та година


Препоръчано мнение

Здравейте момчета,обмислям да си купя колт 1.3 ръчна кутия не ме радват автомати,

също така мисля да и слагам газ, трябва ли да има смазване на клапаните и ако няма ще почине ли двигателя,изобщо тоя двигател носи ли на газ?

Другия ми въпрос е, скъпо ли е обслужването на мотора на тея коли,

знам,че са с верига кога се сменя или никога като се чуят шумове и т.н, много хора казват след смяна на веригата се влошило и т.н.

другия ми въпрос е колите като са с 2 врати зле ли са,

крадат ли ги тея коли по принцип колт след 2006 или повече крадат фейс лифта?

Другия ми въпрос е от къде може да си поръчвам оригинални части с отстъпка - уточнявам оригинални не афтърмаркети разни...

Имали вин декодер където по номер на шаси да видя,с какви екстри е излязла колата от завода примерно имали есп, и тракшън контрол до колкото разбрах не ги слагат на всичките 1.3 модели и круиз контрол имали афтърмаркет някакъв изгоден и т.н. ?

Колата вози ли много зле ако се сравни примерно с хонда акорд ?

Окачването много ли е калпаво много ли бързо и лесно се троши за бг пътищата и дупките,колата става ли за извън града или харчи много ,извън градско примерно с 140км колко е разхода на 1.3 мотора,

мога ли да си сложа нормално 1дин радио на тая кола или не ?

Редактирано от love parade
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

10 години карах - веригата не знам да се сменя. Asr уж има, но зимата бая съм боксувал на мокро и хлъзгаво. Esp няма. Не са ми посягали крадци за този период на нищо. Окачването е здраво. Сменял съм само един амортисьор и то още в гаранция ми го смениха при обслужване. Возията на дълъг път е ОК. Но Акорда е два класа нагоре - предполагам вози доста по-добре от Колт.

Но за автомобилите в този клас си вози добре. Предимно извън града съм карал. Повече в Северна България - 5.8-6.2.

Ако е по Тракия със 140 - 7 и нещо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

10 години карах - веригата не знам да се сменя. Asr уж има, но зимата бая съм боксувал на мокро и хлъзгаво. Esp няма. Не са ми посягали крадци за този период на нищо. Окачването е здраво. Сменял съм само един амортисьор и то още в гаранция ми го смениха при обслужване. Возията на дълъг път е ОК. Но Акорда е два класа нагоре - предполагам вози доста по-добре от Колт.

Но за автомобилите в този клас си вози добре. Предимно извън града съм карал. Повече в Северна България - 5.8-6.2.

Ако е по Тракия със 140 - 7 и нещо.

аз колта мисля,да го взема карам 2ра рака на поне 200,000км :)

така,че сравнението му с нов,ще е далечно,яко амортизиран :)))

есп имат някой модели дори и старт и стоп система имат, аз мисля да взема такъв модел,

допълнително се поръчва към някой нива оборудване понеже рядко се среща :) и аз така си мисля и се надявам да не посягат крадци и недай си боже да те блъсне някой или нещо, Разхода е супер а коя година беше твоя колт :)?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

2005-та. Тогава беше с най-високото ниво, но явно не са се предлагали някои опции. Нашия го продадохме на 120к. Автомат - сменихме съединител, а новите собственици актуатор и май след това 2 години само каране. Амортизацията беше по-скоро в козметични неща като уплътнения на прозорци поддаващи от тук от там. Като купуваш я покарай повечко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Веригата обикновенно започва да се обажда след 120 000км и е добре да се смени около този пробег. Двигателя е капризен към газ, със смазване или без на клапаните, при всички положения се стига до правене на клапаните (те и на бензин си го имат този проблем).

Няма вариант да сравняваш Колт с Хонда Акорд, Мицубиши Галант и т.н, просто автомобилите са в различен клас и с различна идея проектирани, Колт си е градски автомобил. Окачването е сравнително здраво и лесно за ремонт, като цяло автомобила не създава някакви специфични проблеми, като изключим автомобилите с автоматична кутия (роботизирана), където по-голяма част от проблемите са свързани с роботизираната скоростна кутия.

 

Колко струва да се прави окачването и веригата да се смени долу горе,също така и ремонта на клапаните...

а добре ако се монтира газово което пръска и бензин примерно 15% бензин както я имат тая опция брс мисля ?

аз карам само ръчна кутия автомати не ми допадат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Здравейте! Имам нужда от помощ! От известно време колата ми прави проблем. Colt 2007. От няколко дни насам през ден прави следното: като запали, след секунда две гасне. При последващо палене започва да тресе, няма мощност и свети check engine. След 3-4 палене-гасене се оправя, но лампичката свети още известно време след това. И това до следващия път. Тази сутрин направих кратко видео

 

https://youtu.be/hsMQk9KQAyo

 

При натискане на газта, оборотите не превишават 1500. След 3-4 палене-гасене се оправя и си има ряз и уж е добре. Но от какво се получава този проблем?

 

Говорих с един майстор, вика трябва да го направи проблема когато е при мен колата. То да не е по желание?!? Или пък ми я остави вика, да я паля сутринта аз. Но то не го прави по едно и също време. Прави впечатление, че на първото палене е добре. Като загася за малко и пак като запаля, става това, но не всеки път!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно имаш мръсно тротъл боди, трябва да се почисти и има един сензор до него също трябва да се почисти, колата губи мощност защото влиза в сервизен режим. Грешките са записани в компютъра, така че не е нужно пак да ти направи номер. Една диагностика ще покаже каква е точно причината и дали съм познал, от там трябва да започнеш. Не е нищо страшно,

Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С гадаене не става. Колега отиди на диагностика да видят каква е грешката която е записана в еку-то. Може и да е някой от датчиците. Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...