Премини към съдържание

Изхвърляне (обезвреждане) на масла и антифриз


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

Предстои ми смяна на антифриза и като съвестен гражданин (и запознат с последиците от неправомерното "отърваване" от подобни продукти), почнах да търся из нетЯ къде се събират опасни химикали.

Но не открих почти нищо... освен една фирма, която предлага и мобилна услуга за извозване и обезвреждане на отпадъци по график.

Ето линк към нея:БалБок

 

Проблема е, че графикът и не ми е особено удобен, понеже все съм на работа в тези часове и дни... В БМВ форума пише, че идвали и на адрес ако им звъннеш, но не съм сигурен...

Въпроса е има ли други фирми/пунктове в София, където може всеки(частно лице, без сключени договори) да си занесе "боклука"? Трябва ли да плащаме или да ни плащат(за маслото знам, че го изкупуват...)

 

Според мен ще е полезно и за други градове да се даде инфо ако има, даже ако се направи като отделна тема с адреси и контакти на фирми, мисля, че ще е от полза.

 

Не съм Еколог, но НЕКА ПАЗИМ България ЧИСТА! :icon_crying: :drinks:

 

 

 

Ако мястото на темата не е тук, моля модератор да я премести, Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виждам 2 варианта колега:

 

1) Ако сам си сменяш течностите, после да ги занесеш в предварително уговорен автосервиз (като подарък напр.). Те ако са на светло ще имат сключен договор за управление на отпадъците. Ако не са, пак ще ти ги приемат, защото все едно те са ти ги сменили.

 

2) Услугата по смяна на всички течности да я извършиш в сервиза и отговорността от теб отпада.

 

Вариант 2 е за предпочитане.

 

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора, колега.

Това също го бях помислил, но не съм сигурен, че някой сервиз ще се съгласи (поне за антифриза де..), иначе маслото за тях ще е добре дошло предполагам. :D

 

Идеята е, че предпочитам сам да си направя промивката на охладителната система, първо защото ще спестя парите за услугата, и втори, че нямам доверен сервиз, на който да я поверя... ( и трето - обичам сам да си пипна всичко по колата, колкото мога :D :icon_blush: )

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво, вместо подарък, предложи им 10 лв да ти ги вземат. Или най-добре купи някаква почерпка, смени си течностите и иди в произволен сервиз. Съмнявам се да откажат след като не отиваш с празни ръце.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мда, и мен така са ме учили, "майстор без бира не разбира", та с празни ръце ...се не ходи :icon_thumbup: :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А тоз антифриз, дали от сервиза няма да отиде директно в барата?

Съмнявам се да има някакъв контрол, или да са много съвестни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В няколко сервиза съм виждал печки на масло, та отработените масла от ДВГ, ги използуват за отопление.... Иначе въпроса е добър, но и аз не знам къде и как човек може да си предаде химикалите...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...