Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Проблем със заключване на Грандис!


Препоръчано мнение

Здравейте Колеги, днес съвсем случайно обърнах внимание че понякога предна лява врата при заключване с дистанционното което си е оригиналното не се заключва или пък отключва. Другите врати нямат този проблем. Прави някакви опити за заключване или отключване но не винаги успява. Понякога палчето застава в междинно положение или в положение което си реши. Без видима причина понякога няма никакви проблеми т.е. отключва и заключва вратата. При използване на ключа също няма проблем.

 

Някакви насоки?

 

Колата е Мицубиши Грандис 2.4

 

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Същата работа и при моя. Поразглобих вратата, има жило от бутона за заключване до бравата с позиции за удължаване/скъсяване, пробвах ги всичките, но все тая. Освен да разглабям и смазвам нещо бравата...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Същата работа и при моя. Поразглобих вратата, има жило от бутона за заключване до бравата с позиции за удължаване/скъсяване, пробвах ги всичките, но все тая. Освен да разглабям и смазвам нещо бравата...

 

Здрасти Колега, при мен забелязах че този проблем се появява когато времето позахладнее. Това ме навежда на мисълта че нещо или някъде трябва да се смаже. Пръснах малко от мъжката смазка WD40 в бравата и ще следя как ще се развият нещата - вече 3-4 дни няма дертове. Ще пиша ако има сигурен резултат, ако ли не ще трябва да се разглобява вратата. Ти като си разглобявал сваля ли найлона и с какво го залепи обратно?

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Колега, при мен забелязах че този проблем се появява когато времето позахладнее. Това ме навежда на мисълта че нещо или някъде трябва да се смаже. Пръснах малко от мъжката смазка WD40 в бравата и ще следя как ще се развият нещата - вече 3-4 дни няма дертове. Ще пиша ако има сигурен резултат, ако ли не ще трябва да се разглобява вратата. Ти като си разглобявал сваля ли найлона и с какво го залепи обратно?

 

Поздрави!

 

При мен си го прави и на топло. Найлонът вече ми го бяха свалили от преди, намерих Dynamat вътре, който се беше прокъсал та само залепих скъсаното.

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Свалят се корите на вратите и направо вьтре се прьска с WD40 . После естествено се раздвижват палците и всичко заспива.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...