Премини към съдържание

Смяна на ангренажна верига


Crusible

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

Колта ми вече е на 104 000км и сутрин на студено започнаха да се чува специфичен шум от ролките и ремъка на колата. Закарах колата на сервиз и след като погледнаха за шума ми препоръчаха да бъде сменена ангренажната верига и ремъка. От опит момчетата казаха, че 120000км. са нещо като гранични и има случай на проблемни коли. Въпросите ми са:

1. Ако сте сменяли верига+ремък, водната помпа сменя ли се също като при други марки/модели (опел астра ф примерно) или се преценява на момента какво и е състоянието?

2. Гарнитура на капака на клапаните трябва ли да се подменя?

3. Колко ви е излязла сумата за подобна интервенция?

4. Препоръки за място в София откъдето да взема още 1-2 оферти?

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз сменях съвсем наскоро и може да видиш в долната тема, че имам проблеми след смяната. При мен стана следното:

1. да

2. не

3. 1000 лв.

4. Избягвай Ратола.

 

Кой двигател с твоя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз сменях съвсем наскоро и може да видиш в долната тема, че имам проблеми след смяната. При мен стана следното:

1. да

2. не

3. 1000 лв.

4. Избягвай Ратола.

 

Кой двигател с твоя.

 

Двигателят ми е 1.3 95к.с.

 

Ти в Ратола ли я прави колата? Имам оферта точно от тях за около 1200лв. всичко (ремък, верига, 2бр. водача, обтегач, водна помпа и труд).

 

Вторият въпрос е продиктуван от опция за смяна на свещи в същата оферта, объркал съм се, че е за веригата.

Редактирано от Crusible
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Двигателят ми е 1.3 95к.с.

 

Имам оферта точно от Ратола за около 1200лв. всичко (ремък, верига, 2бр. водача, обтегач, водна помпа и труд).

 

Вторият въпрос е продиктуван от опция за смяна на свещи в същата оферта, объркал съм се, че е за веригата.

И при свещите не се налага смяна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при свещите не се налага смяна.

 

Да, за Ратола става дума. Приготви пари и за смяна на масло. Искат и това да правят. Ако не - доливат минимум литър. Къде го губят незнам.

Редактирано от vege
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при свещите не се налага смяна.

 

Да, за Ратола става дума. Приготви пари и за смяна на масло. Искат и това да правят. Ако не - доливат минимум литър. Къде го губят незнам.

 

ОК, мерси за инфото. Явно поради някаква причина са решили да пробват да ме набутат с едни 50лв. за гарнитура.

Редактирано от Crusible
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ОК, мерси за инфото. Явно поради някаква причина са решили да пробват да ме набутат с едни 50лв. за гарнитура.

И аз смених свещи, но нямах гарнитура в описа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично когато дойде време за смяна бих потърсил Пламен (DJ Tymbi)

Редактирано от bordeaux
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...