Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

За LED крушките


Препоръчано мнение

Здравейте, колеги. По темата. Смених си ксенона (4300к), с лед (4300к). Оказва се, че на леда китаеца е направил температурата много по близка до 4300. С лед крушките има и повече лумени определено. На лявата снимка, левия фар е с ксенон, а десния с лед.

 

Колега, възможно ли е да споделиш откъде си взел крушките и какъв е модела или снимка? Щях да поръчам на сляпо едни, но видях тази тема. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Аз го имам шуменето от ксенона.

Четох някъде, че има специални устройства, на които не им знам името, че анулират този неприятен шум в радиото...но не мога да се сетя....http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_doh.gif

 

Ами аз от ксенона нямах смущения честно казано. Сега с леда имам, но на къси и дълги си е едно и също. Поръчах си феритни филтри да пробвам дали ще има ефект с тях.

 

Колега, възможно ли е да споделиш откъде си взел крушките и какъв е модела или снимка? Щях да поръчам на сляпо едни, но видях тази тема. :)

 

Да. Взех ги от алиекспрес ето и :link: Моите конкретно са H4 4300 келвина. Светлината е просто разкошна!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз от ксенона нямах смущения честно казано. Сега с леда имам, но на къси и дълги си е едно и също. Поръчах си феритни филтри да пробвам дали ще има ефект с тях.

 

 

 

Да. Взех ги от алиекспрес ето и :link: Моите конкретно са H4 4300 келвина. Светлината е просто разкошна!

 

 

Благодаря за отговора,поръчвам директно! Ще споделя мнение и снимки като дойдат. :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лед крушките са ефективни само на фар с лупи,иначе заслепяваш насрещните яко-разпръскват светлината,а лупата я "реже" отгоре.

На моята сложих такива и като сравня с фабричния ксенон,е ксенона свети по добре.Не можах да монтирам и на дългите лед заради плиткия фар,но сега намерих друг вид крушки ,без вентилатори и мисля,че ще се съберат за да може да затворя капачето-еначе рефлектора се пълни с боклуци и мушички.

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ледовете светят добре, аз също споделям мнението, че е хубаво да са в лупа(ако те е грижа и за останалите)

Но на в гъста мъгла са си жив ужас, особено ако е през нощта. Но както са казали старите хора "две добри няма" :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дали са лед или ксенон, ако келвините са над 4000 нормално е да ги няма. Бялата светлина, и най вече студената такава се губи на мокрия асфалт. Затова на халогени 3000к, а на фарове 4300к е възможно най-доброто решение. Аз съм си "забил" малко повече фаровете в земята, и не съм имал оплаквания макар, че съм със стъклени фарове. А мен лично ме заслепяват всякакви фарове биещи на високо, дори и често на скъпи и нови возила. И в интерес на истината, леда е по-добър в това отношение, защото имитира оригиналната халогенова крушка. Докато при ксенона има изместване и регулирането на фаровете е задължително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Да споделя и аз мнение.

Карам на Каризмата с лед вече повече от 6 месеца.Дълго гледах и проучвах самите крушки.Взех без вентилатор.Всичко влезе на място,капачката на фара се затваря почти нормално с малко понаместване на кабелите.

Доволен съм от светлината, забравих какви бяха параметрите.Нямам лупи и не заслепяват.Даже десния фар още не съм го регулирал правилно и свети доста надолу.

Въпреки че фаровете ми са нови,не съм доволен от дългите,Osram Cool Blue Intense светят по-добре на дълги...

Като купих колата преди повече от 7години беше с ксенон,уж скъп...Е,след доста главоболия изтръгнах всичко и в кофата.Повече ксенон-Не!

Нещо важно за лед-а.При подаване на контакт и стартиране е препоръчително фаровете да са изключени.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Здравейте

Да споделя и аз мнение.

Карам на Каризмата с лед вече повече от 6 месеца.Дълго гледах и проучвах самите крушки.Взех без вентилатор.Всичко влезе на място,капачката на фара се затваря почти нормално с малко понаместване на кабелите.

Доволен съм от светлината, забравих какви бяха параметрите.Нямам лупи и не заслепяват.Даже десния фар още не съм го регулирал правилно и свети доста надолу.

Въпреки че фаровете ми са нови,не съм доволен от дългите,Osram Cool Blue Intense светят по-добре на дълги...

Като купих колата преди повече от 7години беше с ксенон,уж скъп...Е,след доста главоболия изтръгнах всичко и в кофата.Повече ксенон-Не!

Нещо важно за лед-а.При подаване на контакт и стартиране е препоръчително фаровете да са изключени.

Колега, можеш ли да пратиш линк, откъдето си взел твоите LED крушки?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не,обявата отдавна съм я изгубил,само кутийката пазя.

Снимки на кутията и крушките на Вайбър само ,че тука много трудно май беше

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...