Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

P0421


Препоръчано мнение

Добро утро,

 

Спейс стар 1,6 2003 г. Излиза ми грешка P0421 от известно време. Особено на топло време, сега зимата по-рядко. Дали можете да ме насочите към смяна на катализатор ли съм или към смяна на ламбда сондата? Да ми препоръчате някой за диагностика.

Благодаря Ви, предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравей колега,

 

Със същият случай съм от години за същата кола. Ходил съм при известни, неизвестни и Балкан стар майстори за диагностика, но така не получих конкретен отговор. Трия грешката с един китайски четец и карам.

Тази година на техническия ми потвърдиха че катаализаторът ми работи и не ми препоръчаха да го махам. Потърси из форума има теми за тази грешка. Не смея да сменя сондата, че нова в доста пари.

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Триенето не е задължително. Разликата е само светлината на таблото. При мен се оправи със смяна на сензора (втора ръка от морга). Става и от 1.3, само че този който е 82 коня (с двете бобини). На късмет е колко ще изкара, но беше 20 лв. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, колко ли да е скъпа тая сонда? 60 лв. беше преди 2 години като я сменях! Ако искате да карате, ще трябва и да плащате. Направо се чудя на такива хора, за дребни пари проблеми да правят...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналната надхвърля 300 лв. Заместителите в повечето случаи мерят грешно, но пък за втората наистина има по-голям шанс да се попадне на такава която ще реши проблема. Тя се използва само за следене на работата на катализатора. (За първата не е препоръчително според мен да е заместител.)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Оригиналната надхвърля 300 лв. Заместителите в повечето случаи мерят грешно, но пък за втората наистина има по-голям шанс да се попадне на такава която ще реши проблема. Тя се използва само за следене на работата на катализатора. (За първата не е препоръчително според мен да е заместител.)

 

Здравей колега,

 

В Балкан Стар бях питал преди години и втората сонда за 1,6 беше ако правилно помня над 500 лв.

Втора ръка вървяха по 80лв тогава, но ми обясниха, че свалена от един двигател на друг почти винаги спира да работи нормално. Докато за първата сонда в началото на тази година я сменях с Денсо (както са писали / препоръчали колегите в темите на форума) каквато се оказа и старата (далата фира) и няма проблеми с нея.

 

Весели празници.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...