Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Конденз във фара?


saint056a

Препоръчано мнение

Някой да е имал този проблем и да го е решил? След дъжд единия фар кондензира (и при спряла кола), а другия си е наред. Не виждам пукнатина в "стъклото" на фара.

https://imgur.com/a/ds63H

Редактирано от saint056a
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще отида да го погледна, но на снимката колата е била паркирана по време на последния дъжд от който стана такъв конденз. Така че мисля, че не е влизала вода под капака.

Редактирано от saint056a
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отзад капачката си беше добре завита, както и гуменото уплътнение си беше наред. Отпред прозрачната пластмаса няма видими напуквания. Някой с идея?

 

Имам чувството, че само аз съм имал конденз във фара.

Редактирано от saint056a
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Махни капачето да се проветри добре, после го завий хубаво и следи отново за конденз? Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

значи...фара на която и да е кола не е херметичен...колкото и добре да е затворен не е херметичен,най много проблеми идват от отворите за крушките с гумени уплътнения,но...след като кондензира значи влиза влага която после се изпарява ,дали като запалиш крушките ,дали от слънцето ,няма значение,първо разбери откъде влиза влага,второ ..спри я...трето...няма трето.. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То точно намирането на отвора откъдето влиза е проблема. Фара изглежда здрав, а и така е наблъскан, че няма хубава видимост да се огледа добре. Засега оставих капачката свалена да съхне вътре. Ако пак кондензира ще мисля за сваляне на фара освен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Историята с конденза вероятно върви към своя край. Днес свалих фара и се оказа, че една метална планка която е захваната към самия фар и с който фара се завинтва към купето е счупила основата и е отворила голяма дупка. Това без да се свали фара не се виждаше изобщо. Оттам най-вероятно идва проблема с конденза. Днес лепих с мрежички и poxypol, мисля, че стана. След първия дъжд ще са окончателните резултати :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще ми повярвате ли ако ви кажа ,че и на двата фара капачките съм ги махнал понеже ми изгоряха двете букси и след смяната им не съм ги слагал и нямям конденз,но скоро трябва да ги сложа :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...