Премини към съдържание

Показания бордови компютър


MuxoB

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

Отскоро имам Грандис 2.4 Мивек. Нямам никакви забележки освен показанията на компютъра. От 6 годишния ми опит на спейс-стар имам чувството че показанията не са верни

на моментния разход. Например: Карате по нанадолнище и моментния разход показва 99.9... когато карам нормално мисля че е добре, средно по 9/10 моментен. Може ли някой да каже

дали тези показания са нормални?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Отскоро имам Грандис 2.4 Мивек. Нямам никакви забележки освен показанията на компютъра. От 6 годишния ми опит на спейс-стар имам чувството че показанията не са верни

на моментния разход. Например: Карате по нанадолнище и моментния разход показва 99.9... когато карам нормално мисля че е добре, средно по 9/10 моментен. Може ли някой да каже

дали тези показания са нормални?

 

най верните показания са гориво/километри.100/200/300.

моментният разход при различните борд компютри са променлива величина ,имат и латентност,като знаеш колко си платил,цената на литър и броя километри си в час,иначе се заблуждаваш като колегите от едно време дето жигулите горели по 6 на 100,а аз съм имал три и разход под десет градско нямаха. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

L/100km , говорим за моментната функция, не средния разход.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

 

ОЧЕВАДНО пише КМ/Л ! :icon_thumbup: Загледах се по-отблизо и видях.

 

Така е... когато си свикнал 6 години да гледаш L/100км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да си го настроиш-Setup-System 2/2 Display unit Trip : km,km/h,l/100 km. или km,km/h,km/l.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как точно се сменя този формат?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От самия дисплей. Написал съм ти стъпка по стъпка как се настройва.Това е за големия дисплей и на малкия би трябвало да е подобно. Твоя от кой е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...