Премини към съдържание

Масло в свещите, проблем


Препоръчано мнение

реших да си сменя свещите и 2 от тях направо прокапа масло като ги вадих :( от какво може да е ? Казаха ми:

1. гарнитура

2. кабели не добра искра или какво

поръчах ги всичките гарнитури кабели и ще е възможно ли сам да си сменя гарнитурата и ще трябва ли някакво пипилване на главата.

мерси много.

иначе станах голям фен на Еклипс, оборудваха ме със спортен филтър цялостна генерация, кабели, свещи, имам и някои идеи да стане яка бегачка само малко да се постегне а и ако знае някой - съединителя някой път самия педал отлепя на половина и трудно влизат скоростите кое ми е за смяна?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наличието на масло по запалителните

свещи - резбованата част, е сигурен признак

за износени гумички /уплътнения/ на клапаните.

При такта "всмукване" в горивната камера навлиза

масло покрай стъблото на клапаните, при такта

"сгъстяване" то се "набива в резбата където свеща

е завита в главата и при такта "работен" каквото е

останало в горивната камера - изгаря. След това цикъ

ла започва отново.

Малко вероятно е да е от кабелите защото двигателя

ще ти работи на два цилиндри, което е практически

почти невъзможно.

Ако е гарнитура - ще има и други "ефекти"

Поздрави!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съединителя си провери жилото. Може да се закача някъде (имах случай с опела в един маркуч), а може и да е за смяна!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нарочно изчаквах поне да кажеш кой е мотора.........нооо........ :icon_blush:

По отношение на маслото, от коя страна на свеща има масло...?От шъншната част на мотора ли, или от вътрешната част??

Или казано по друг начин,маслото по изолационната част на свеща ли е,( керамичната, най често бялата ) или вътре в свеща, при електродите ???Ако ми кажеш тези неща , ще ти помогна да разбереш от къде е..........

По отношение на съединителя - няма жило а е с помпи хидравлични,най вероятно изпуска някоя помпа и педала "умеква" това е причината да не отделя хубаво съединителя ,но все пак ако дадеш малко повече инфо за колата ти и проблемите й, можем да ти помогнем повечко....... :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

мерси много ,на всички за отговорите.Просто нямам думи :icon_thumbup:

обещавам яко черпене като си доида в БГ :)

По-конкретно за проблема - двигателя е 4g63t ,eclipse gst 95 г о д и н а.Реших да си смена свещите просто ей така ,

профилактично(ако някои знае наи-добрите свещи ,ще ми е от полза)

и се оказа че са ама много,много зле ,два кабела са направо откъснати и се наложи да ги свържа ,чудя се как варви.Самото масло е по-резбата не по бялата 4аст ,на двете краино леви свщти ,другите две са добре(без масло)

взех си нови бош но ми се струват не надежни поръчах и нови кабели ,също так аи гарнитури цял комплект

трудна ли е смяната им ,ще мога ли сам да се справя не съм голям маистор ама повечето неща сам съм си ги правил

ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ НА ВСИчКИ :mitsu-smiley:

за съединителя верно много мек ми се струва иначе си отлепя нормално не е много горе

каде се намират тия помпи и ще може ли пак сам да си я смена?????

просто голяма цифра са тука сервизите ,а частите евтини :)

МЕРСИ НА ВСИчКИ

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

..........малко допълнение :)сложих си спортен филтър ,яко фу4и беснее :) ,но ми из4езна шума при смяна на скоростите от блол оф клапана ..........или просто се заглушава или е нещо друго ,не добра стегната връзка ??????да я закарам ли да я види някои маистор ,не знам :)

мерси пак голямо благодаря на всички

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

СуперМЕН ти спомена някъде че ще слагаш музика на :mitsu-smiley: -то

 

въпросът ми е да не би ще я слагаш при едни пичове на бул България

питам защото вчера видях :mitsu-smiley: :plane: като твоето точно там и та дали това си бил ти или си имаш близначе в София

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...