Премини към съдържание

Въпрос за кондензатори


vld1

Препоръчано мнение

Здравейте, колеги.

Имам почти същото CD като на видеото (моето е CDX-2500R), и искам да му добавя AUX вход. На видеото много ясно е обяснено всичко, и мисля, че мога да се справя. Единствената ми неяснота е - какви кондензатори са тези от видеото и на мен какви ми трябват?

Благодаря!

 

Eто

Редактирано от vld1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги.

Имам почти същото CD като на видеото (моето е CDX-2500R), и искам да му добавя AUX вход. На видеото много ясно е обяснено всичко, и мисля, че мога да се справя. Единствената ми неяснота е - какви кондензатори са тези от видеото и на мен какви ми трябват?

Благодаря!

 

Eто

Не разбирам много езика, но в коментарите на видеото пише. :)

image.png

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги.

Имам почти същото CD като на видеото (моето е CDX-2500R), и искам да му добавя AUX вход. На видеото много ясно е обяснено всичко, и мисля, че мога да се справя. Единствената ми неяснота е - какви кондензатори са тези от видеото и на мен какви ми трябват?

Благодаря!

 

Eто

 

няма как да се разбере..като ги гледам са 1200/1600/1800мф/на 16в.

погледни в други схеми

много са тънки за2,2

Редактирано от kd5332
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А има ли значение дали ще сложа 1000uF или 2,2uF? Разликата е доста голяма. Абсолютно съм бос на тази тема, дори не знам какво измерва въпросната величина. Визуално ми се струват такива. А напрежението 16V ли трябва да е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А има ли значение дали ще сложа 1000uF или 2,2uF? Разликата е доста голяма. Абсолютно съм бос на тази тема, дори не знам какво измерва въпросната величина. Визуално ми се струват такива. А напрежението 16V ли трябва да е?

можеш да сложиш малко по големи на волтаж,но не и на капацитет.

примерно на 25в,тези в СД тата са на 16в,и на 105 градуса,но не се вижда капацитета.

ще проверя и утре щи пиша.

уау...нямаш 100 волта в сд..имаш 12/5,2 и 3 волта.

Редактирано от kd5332
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А капацитета е въпросното "uF" - микрофарад? Т.е. на мен ми трябват 2,2uF 16V (но не над 2,2) - щом така е отговорил автора на видеото в коментарите...

Благодаря за отзивчивостта! Ще очаквам отговора ти.

 

Едит - що ми се струва, че няма кондензатор - 2,2uF по-малък от 50V... поне в БГ няма, има в някви чужди сайтове, и въобще не приличат на тези от видеото. Дали пък автора не е искал да напише 2,2 mF, защото, доколкото разбирам - 2,2mF = 2200 uF.

Редактирано от vld1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И да внеса яснота по въпроса - тези кондензатори са прехвърлящи. 2.2 микрофарада, волтаж - колкото сложиш. Както си забелязал малките електролите са масово на 50 волта. И на 100 да сложиш - няма да е грешно. Каквито намериш. Че и за капацитета - може и 4.7мкф, и 10 мкф, няма да видиш никаква разлика.

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Такъв отговор се надявах да чуя. Следващия уикенд ще правя процедурата, ще кажа какъв е резултата.

давай да видим аукса :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, аукса е изкаран успешно, всичко стана перфектно от първия път и работи идеално :)

Направих всичко така, както е описано в клипа.

Кондензаторите са 2.2 uF, 250V, свързват се по следния начин: По-дългите крачета (+) се свързват към платката, по-късите (-) към жичките на аукса. Медната оплетка се заземява някъде по CD-то. В общи линии това е.

Благодаря на всички за съветите и насоките.

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...