Премини към съдържание

Препоръчано мнение

здравейте, имам asx 1,8 DID 4WD 2010 година

От минала година през лятото се появи едно чукане, което го има само когато колата загрее и температурата на вън е над 25 градуса. През зимата го няма. Моля кажете някой имал ли е такъв проблем? Какво може да е дюза или турбина или нещо друго? Карахме го в серзина на Дунев там каза, че не е днюза и ни дадоха добавка за масло, но няма ефект и проблема си остава? Кой сервиз бихте ни препоръча ли в софия?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здравейте, имам asx 1,8 DID 4WD 2010 година

От минала година през лятото се появи едно чукане, което го има само когато колата загрее и температурата на вън е над 25 градуса. През зимата го няма. Моля кажете някой имал ли е такъв проблем? Какво може да е дюза или турбина или нещо друго? Карахме го в серзина на Дунев там каза, че не е днюза и ни дадоха добавка за масло, но няма ефект и проблема си остава? Кой сервиз бихте ни препоръча ли в софия?

....само на празен ход ли се появява? леко като подадете газ до към 1200 об./мин. изчезва ли чукането?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

здравейте, имам asx 1,8 DID 4WD 2010 година

От минала година през лятото се появи едно чукане, което го има само когато колата загрее и температурата на вън е над 25 градуса. През зимата го няма. Моля кажете някой имал ли е такъв проблем? Какво може да е дюза или турбина или нещо друго? Карахме го в серзина на Дунев там каза, че не е днюза и ни дадоха добавка за масло, но няма ефект и проблема си остава? Кой сервиз бихте ни препоръча ли в софия?

 

Здравейте,

 

Стара е темата, но бихте ли сполелили какво се оказа и как решихте проблема?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Стара е темата, но бихте ли сполелили какво се оказа и как решихте проблема?

Здравейте,

Проблема си стой, никой не разбра какво е, къде ли не я карахме, едни казват дюза, други казват че този проблеми го има при Мицубиши и Тойота, през зимата го няма проблема и колата работи като часовник, само през горещите дни когато е над 25 - 30 градуса.

И Вие ли го имате този проблем?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Проблема си стой, никой не разбра какво е, къде ли не я карахме, едни казват дюза, други казват че този проблеми го има при Мицубиши и Тойота, през зимата го няма проблема и колата работи като часовник, само през горещите дни когато е над 25 - 30 градуса.

И Вие ли го имате този проблем?

.....колега, заповядайте при мен поне да я погледна и еентуално да ви кажа какво може да е,не ми отговорихте на въпроса -само на празен ход ли го има? Като леко подадете газ на пр. ход, чукането изчезва ли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....колега, заповядайте при мен поне да я погледна и еентуално да ви кажа какво може да е,не ми отговорихте на въпроса -само на празен ход ли го има? Като леко подадете газ на пр. ход, чукането изчезва ли?

 

Здравейте,

 

Нашият автомобил ASX, 1.8, 150 к.с. има проблем с чукане (като от аванс на бензинов двигател), което се чува главно на топъл двигател и при изкачване на наклон при обороти между 1600-2200. Маслото също се е покачило леко (около 1/3 от разстоянието между макс. и Х) за около 5 000 км. от смяната му. Бихте ли споделили някаква идея относно причина за проблема?

 

С удоволствие бих Ви посетил за да диагностицирате автомобила, но живея в Русе и не зная скоро дали ще имам път към София.

 

Благодаря!

Поздрави!

Редактирано от orion
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...