Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Здравейте колеги!Реших да сменя любимото ми П3 с Л200. Сметнах,че за лов ще ми е много по-удобно .Вместо да събирам седалки,да качвам клетката за кучето,да внимавам да не го изцапам,да не го издраскам просто да го сменя с нещо по-удобно и практично. Обаче,Л200 не са суперселект,а аз искам да е. Въпросът ми е възможно ли е да сменя раздатката с такава на П2,която е суперселект.По обявите видях само едно,на което лоста на раздатката беше като на П2,но си личи,че е с обръщан волан (лоста на раздатката беше от ляво на скоростния).И другата питанка е как да разбера по снимките,че е това което търся ? Има ли година или някаква друга подробност,която да ме ориентира за това. Иначе всички ,които харесвам като изпълнение и цена са с десни волани(за цената е ясно).Бих обърнал дирекцията.Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти оправи на 100% твоето и сега ще го продаваш/сменяш? Инвестирай в една решетка зад седалките и поне кучетата нщма да цапат. За лов Л200 е по-добро от гледна точка на багажното отделение.

Питай ДиДжея - той има такъв пикап и ще ти обясни дали ще стане това за което питаш.

Поздрави!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мотора на Л200 2,5 не е ли същия като на П2 ? Защо да е трудно да се монтира раздатка суп.сел. Механична кутия,няма елекнроника ? Не знам. Сега събирам информация,ако някой е правил нещо такова или поне е опитвал нека сподели какви са проблемите и трудностите. Л 200 след 2006г е друга бира ,прекалено лъскаво и скъпо ,имам приятел с такова-не е за тая работа,поне аз не бих го заврял в драките и след това да ме е яд как съм го издрал. За това продадох П3. Надявам се на повече мнения,за да реша дали си струва дивотията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мотора на Л200 2,5 не е ли същия като на П2 ? Защо да е трудно да се монтира раздатка суп.сел. Механична кутия,няма елекнроника ? Не знам. Сега събирам информация,ако някой е правил нещо такова или поне е опитвал нека сподели какви са проблемите и трудностите. Л 200 след 2006г е друга бира ,прекалено лъскаво и скъпо ,имам приятел с такова-не е за тая работа,поне аз не бих го заврял в драките и след това да ме е яд как съм го издрал. За това продадох П3. Надявам се на повече мнения,за да реша дали си струва дивотията.

Вземи си след 2006г., след това няма да съжаляваш. Разликата е голяма и несъизмерима е разликата в цената. А за драсканията в гората - то за това е тази кола, хич да не те е яд.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май взех да се замислям върху тая идея. След 2006 всички ли са суп.селект или трябва да внимавам. В момента гледам само по обявите ,а там не са снимани лостовете на раздатките,така че да добиеш представа какви са. Дайте направление. Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май взех да се замислям върху тая идея. След 2006 всички ли са суп.селект или трябва да внимавам. В момента гледам само по обявите ,а там не са снимани лостовете на раздатките,така че да добиеш представа какви са. Дайте направление. Благодаря.

ето ти едно упътване на португалски за л200/2006г l200-triton

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си след 2006г., след това няма да съжаляваш. Разликата е голяма и несъизмерима е разликата в цената. А за драсканията в гората - то за това е тази кола, хич да не те е яд.

....ахъм...моя вече съм го прежалил, и не ми пука особено за боята,вече съм го направил "расов" кон, готов за дълбоката гора/вода :D :icon_thumbup: .....на Бислерчо ще му кажа, че КВ4 модела ( след 2006 година) почти всички са със супер селект,но доста от тях са с ЛСД заден диференциал.....моя обаче е с 100% блокаж, това се разбира ако имаш копче на таблото Р/Д лок.....намира се до копчето за регулиране на огледалата ......освен това и мотора е доста по добър , комън рейл,134 коня.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е,най-накрая някой да каже нещо конкретно,да знам какво да гледам.Вече имах чувството,че или никой не знае,или не иска да каже.И в другия форум питах и там никой конкретно не каза от коя година аджаба тоа Л200 е суперселект. Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е,най-накрая някой да каже нещо конкретно,да знам какво да гледам.Вече имах чувството,че или никой не знае,или не иска да каже.И в другия форум питах и там никой конкретно не каза от коя година аджаба тоа Л200 е суперселект. Благодаря.

.....за съжаление бях в чужбина тези седмици......сега съм на линия и питай на воля.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами да започвам с питането.Ситуацията е следната: бюджета в момента е за Л200 след 2006г ,но с десен волан и обмислям възможността да взема сега такова,да го карам предстоящата зима ,междувременно да набавя каквото трябва и следващото лято да го врътна. Другия вариант,който е да изчакам (но не ми се чака ). И третия е да купя по-старото ,което не е сурерселект,но на цена е като след 2006 с десен волан(такава цена търси,който продава,ама дали я получава-божа работа(най-вероятно не)). И тук въпроса,от който зависи крайния резултат е : може ли за се сложи раздатка от П2 суперселект на Л200 преди 2006г. Четох в руските форуми,че слагат,като сменят и карданите. Даже ведях обява,на която пише,че автомобила( Л200 2002г)е внесен от Италия,но лостовете са в паложение,което говори или за обръщан волан,или за сменена раздатка(като на П2). За сега това са въпросите.С нетърпение ще чакам компететни отговори. Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами да започвам с питането.Ситуацията е следната: бюджета в момента е за Л200 след 2006г ,но с десен волан и обмислям възможността да взема сега такова,да го карам предстоящата зима ,междувременно да набавя каквото трябва и следващото лято да го врътна. Другия вариант,който е да изчакам (но не ми се чака ). И третия е да купя по-старото ,което не е сурерселект,но на цена е като след 2006 с десен волан(такава цена търси,който продава,ама дали я получава-божа работа(най-вероятно не)). И тук въпроса,от който зависи крайния резултат е : може ли за се сложи раздатка от П2 суперселект на Л200 преди 2006г. Четох в руските форуми,че слагат,като сменят и карданите. Даже ведях обява,на която пише,че автомобила( Л200 2002г)е внесен от Италия,но лостовете са в паложение,което говори или за обръщан волан,или за сменена раздатка(като на П2). За сега това са въпросите.С нетърпение ще чакам компететни отговори. Благодаря.

.....става ,но определена модификация на кутията, по принцип разд. кутия на П2 е V5MT,която е същата като на Л200 до 2000 година, но са с различни индекси,защото има V5MT-1,2,3,4,5 и 6....общо взето трябва да гледаш годините на двете МПС-та да съвпадат......иначе парт номерата им са различни ( едното е MR 222805 или MR518701 за Л200 .....а на П2 е MR165988 )което е логично,но като цяло са с еднаква карантия (това говориме за супер селект кутиите.......т.е. трябва да гледаш годините на двете МПС-та да са еднакви, и тогава има голям шанс да станат......естествено трябва да се режат карданите,единия по къс ,другия по дълъг......или пък да се сменят.......

Акло попаднеш на читав екземпляр Л200 до 2005 година, взимай го, но гледай да е бензинов, 3.0 мотора, ако ли не, вземи след 2006 год. ....мотора 2.5 дизел на по старото е доста слаб и няма да те кефи много......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май взех да се замислям върху тая идея. След 2006 всички ли са суп.селект или трябва да внимавам. В момента гледам само по обявите ,а там не са снимани лостовете на раздатките,така че да добиеш представа какви са. Дайте направление. Благодаря.

Не, че ти се бъркам в размишленията, но според мен изчакай малко, събери още парички и си вземи хубаво Л200 след 2006г. Не се занимавай с излишни усложнения. Имам близък, който се мъчи да слага суперселект на Л200 2002г., взе части от морга във Велинград и след една седмица труд ги върна. Хората са си го измислили. Л200 след 2006 е прекрасен автомобил. Имам го три години и всеки ден му се възхищавам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателната информация(абе как ги помниш тия цифри и модификации?). От това което прочетох,нещата вървят към Л200 след 2006г и май наистина ще изчакам. На пазара има няколко бензинови,но са само с десни волани и автоматици,което не ме устройва,а старото с десев волан-не.Имах П2 с десен волан(японец със страшно много екстри)много здраво,но няма да се връщам назад. Поздрави.

Редактирано от Biser Savov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателната информация(абе как ги помниш тия цифри и модификации?). От това което прочетох,нещата вървят към Л200 след 2006г и май наистина ще изчакам. На пазара има няколко бензинови,но са само с десни волани и автоматици,което не ме устройва,а старото с десев волан-не.Имах П2 с десен волан(японец със страшно много екстри)много здраво,но няма да се връщам назад. Поздрави.

...всеки ден правя някакви такива глупости........

Ето такова си вземи и си го направи така........

http://media.snimka.bg/s1/5943/038129453-big.jpg?r=0

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да. Такова ще е. Има едно П3 дълга база,ръчка с повредена помпа,което ме изкушава на добра цена,но ще видим.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...