Премини към съдържание

тропане от повдигачи на двигателя


Gu67era

Препоръчано мнение

Здравейте :),

 

Нов член съм в сайта,но доста инфо съм изчерпил от тук :)

 

Сега отново имам нужда от помощ. Мисля да закупя следния автомобил (карисма 1.8GDI 125к.с.)

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11469801938033143&slink=2awkpu

 

Продавача си призна, че има някакъв шум в двигателя, който според него бил от повдигачи, чиито ремонт бил около 80М с работата.

 

Моля за мнение. Много ме притеснява факта, че трябва да стартирам с подобен тип ремонт.

 

Да се занимавам ли изобщо с колата.

 

Благодаря!

 

Поздрави,

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Вижте състоянието на маслото в мотора и кога за последно е сменяно. Възможно от подбора на неправилно масло да възникне шум от повдигачите на колата.

 

Ако предположим че не е от маслото , не съм сигурен че един качествен ремонт ще ви струва това което вие казал продавача.

 

Като цяло двигателите са здрави и не вярвам че ако са на "200 000" ще им тропат повдигачите. Пробвайте да разгледате някоя другга.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на 150 000 км повдигачите може да се разхлопат.

А и израза "някакъв шум в двигателя" е доста неопределящ...

.....

Туй 80М какво означава - 80 минути?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

АКО си сигурен, че тракането е от хидравличните повдигачи-ОК,карай си я така.Аз не съм чул GDI мотор,на който да не тракат повдигачи...

Тя и звучи като дизел...Факт е...

Цвета не ми допада на мен лично...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението. Отказах се.

 

80М трябваше да е 80 лв :)

 

Говорих с близък майстор , който поправя само Мицубиши и каза да бягам далече. ако са тръгнали повдигачите по-добре всички да сменя, а това не е евтино. Не гледам цвета. За 1500 лв, колкото имам това е най-малкото което гледам.

 

Ако на някой във форума изскочи нещо може да сподели :) . Твърдо съм решил колата да е Каризма 125 к.с и ако трябва ще изчакам 1-2 месеца за да изпадне нещо :)

 

Чудя се дали да не пусна тема , че търся :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...