Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Още един Грандис на нафта .


kolegata

Препоръчано мнение

Привет!

Аз май си купих Грандис без много консултации или да чета из нета,от днеска за утре.

Като го видях и си го познах,гледах няколко марки от около месец.Тази кола много ми харесва отвън и отвътре,но за под капака да ме ориентирате малко.

Вече почетох малко и разбирам, че от дизелите до някоя година имат скъпи проблеми.Надявам се да не се окажа в този списък.

Та,мотора е 2.0 тди немски :) 140 сили и е 2008 год.с модификация на ДВГ-BWC. Как се разбира, Коман рейл или помпа дюза ? И дали имам ДПФ филтър.

Купих я вчера и още нищо не знам ,само я гледам влизам излизам вдигам свалям капака и се кефя,а и този монитор го гледам като препариран.

Един ден предстой първия сервиз за консумативи и оглед, но първо регистрация.

Предната ми кола беше японски дизел 1999год. седан.

Ще се радвам на ваши съвети,мнения и отговори.

Редактирано от kolegata
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този двигател мисля, че е като на моя аутлендер и е помпа дюза. В сайта който е дал колегата по-нагоре, дава че и двата са комънрейл, но за моя съм сигурен, че е помпа дюза.

Редактирано от shopa04
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

Аз май си купих Грандис без много консултации или да чета из нета,от днеска за утре.

Като го видях и си го познах,гледах няколко марки от около месец.Тази кола много ми харесва отвън и отвътре,но за под капака да ме ориентирате малко.

Вече почетох малко и разбирам, че от дизелите до някоя година имат скъпи проблеми.Надявам се да не се окажа в този списък.

Та,мотора е 2.0 тди немски :) 140 сили и е 2008 год.с модификация на ДВГ-BWC. Как се разбира, Коман рейл или помпа дюза ? И дали имам ДПФ филтър.

Купих я вчера и още нищо не знам ,само я гледам влизам излизам вдигам свалям капака и се кефя,а и този монитор го гледам като препариран.

Един ден предстой първия сервиз за консумативи и оглед, но първо регистрация.

Предната ми кола беше японски дизел 1999год. седан.

Ще се радвам на ваши съвети,мнения и отговори.

....помпа дюза е и нямаш ДПФ филтър.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен BWC (140к.с.) има DPF филтър. BSY (136к.с) няма DPF. Иначе и двата са помпа дюза.

Редактирано от tokata
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

има dpf ,та нали е немски мотора,и аз се озъртам за някой Грандис,но никога дизел и то немски,а и като цяло май-май японска кола пък с немски мотор и не се очудвам защо Митсубиши феновете намаляват

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А след 2007 година VW не са ли спрели производството на помпа дюза,нещо не била както трябва тази технология .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен BWC (140к.с.) има DPF филтър. BSY (136к.с) няма DPF. Иначе и двата са помпа дюза.

мотора на Грандиса е BSY ,а мотора на Лансерите , повечето са BWC....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...