Премини към съдържание

Спейс стар-газов инжекцион


Препоръчано мнение

След дълги проучвания и много колебание монтирах газов инжекцион на моята Спейс стар 1.3сс.

Марката на инжекциона е BRC.Вече имам около 700 км. на газ.При тези жеги не изключвам климатика и разхода не надвишава 8лт/100км. смесено градско и извън градско.Върви супер и съм много доволен от избора.

Има малки особености при мотажа които трябва да се спазят .

Мицубиши е страхотна марка!

До скоро скептично гледах на "червените ромбове".Грешил съм!

Но останах без стопове и загубих дирите на офертата .Моля изпратете ми Информация за задни стопове на Спейс стар 2001г.Предварително Благодаря! Наличност и цена...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега, ставаме 2-ма със спейс стар с такъв газов инжекцион :icon_thumbup:

Би ли споделил за особеностите, които трябва да се спазват при монтажа ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега, ставаме 2-ма със спейс стар с такъв газов инжекцион :icon_thumbup:

Би ли споделил за особеностите, които трябва да се спазват при монтажа ?

За да се монтират правилно газовите дюзи , трябва да се свали смукателния колектор и да се заварят щуцери в непосредствена близост до бензиновите дюзи. В тях да се навият газовите дюзи разбира се с лепило за резби.

Изпеарителя е добре да се монтира в близост до газовия колектор /Зад смукателния/

Бубините на газовия колектор е добре да работят изправени а не хоризонтални /Заради облекчената им работа. /Газовият колектор да не се държи само на маркучите на дюзите а да бъде надеждно захванат към двигателя.

В общи линии това е. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Привет и от мен! Аз съм с ГИ на ФОБОС и ходих лично до Плевен да ми го сложат момчетата, а не някакви подобия на газови сервизи да им слагат ГИ ФОБОС. Относно монтаж и ГИ-системата съм доволен. Извънградско 100-120 км/ч. ми гори 9/100 газ, а градско 12/100 газ. Незнам дали е добре този разход и затова моля и други колеги споделят разхода. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С 1.6 Автоматик според мен е ОК.

Моята е 1.8 ръчни и гори 10, така че - мисля, че е нормално.... Все пак нашите коли са високи, оттам съпротивление и пр.....

Зависи как ти е настроена газовата, също. Моята я настроиха за мощност между 120 и 150 к.с. на спортен режим на каране и разлика бензин/газ във вървежа няма, харчи една идея газ повече.

Разбира се, ако малко се намали в настройките (напр. до 120 к.с. и не чак спортен режим) - разходът ще е различен, но не искам, нека си върви количката, пък литър горе/долу - от мен да мине!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С 1.6 Автоматик според мен е ОК.

Моята е 1.8 ръчни и гори 10, така че - мисля, че е нормално.... Все пак нашите коли са високи, оттам съпротивление и пр.....

Зависи как ти е настроена газовата, също. Моята я настроиха за мощност между 120 и 150 к.с. на спортен режим на каране и разлика бензин/газ във вървежа няма, харчи една идея газ повече.

Разбира се, ако малко се намали в настройките (напр. до 120 к.с. и не чак спортен режим) - разходът ще е различен, но не искам, нека си върви количката, пък литър горе/долу - от мен да мине!

Разлика във вървежа газ/бензин няма. И на мен ми мина през ума , че спейса има по-голямо съпротивление от предишната ми кола/Каризма ГДИ/. Като се сетя на бензин ми даваше следните разходи: градско 10л/100 км. и извънградско 7-7.5л/100л Или с два литра газ ми се увеличава разхода

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Два литра са много, според мен. Аз моята под 9 на бензин никога не съм успявал да я сваля. Някой крайници са ми доста по-тежки, отколкото изглеждат...... Обикновено ми даваше 9.5 - 10. А сега 10-10,5 - 11. Е, понеделник ми даде 14, но това е за една съвсем друга тема! (в крачка)

Принципно газаджиите убеждават, че ГИ няма разлика, но не е съвсем така. Но пък и 2/100 ми се струва доста. Хайде, градското е различно, но извън града.... Незнам, да кажат и колегите със звездички.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте, имаме 2 коли - стария спейс рънър-95г, и спейс стар 2000 г.

За рънъра - с ловато газ - 12-13 градско, 8-9-10 извън градско в зависимост от скоростта.

Спейс-стар с Ланди газ - 10 градско, извън градско -6-8.

п.с. и двете ГУ не са инжекцион!!!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Колеги, ако сте сложили газов инжекцион, смятате разхода на бензин по 1.1 . Пример - 6/100 е разхода на бензин. С газ. инжекцион разхода ще е 6.1,1 = 6,6/100. :mitsu-smiley: Ако е обикновена газова уредба същото, но по 1.2. Тоест 6.1,2= 7,2. Това са параметрите. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Колеги, ако сте сложили газов инжекцион, смятате разхода на бензин по 1.1 . Пример - 6/100 е разхода на бензин. С газ. инжекцион разхода ще е 6.1,1 = 6,6/100. :mitsu-smiley: Ако е обикновена газова уредба същото, но по 1.2. Тоест 6.1,2= 7,2. Това са параметрите. :mitsu-smiley:

Ами аз като съм с ГИ-ФОБОС ми идва по 1.2. Знам си 12л/газ градско и 9-10л/газ извънградско :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...