Премини към съдържание

Mitsubishi Colt GLX 1.4 carburator


iltcho

Препоръчано мнение

Значи, първо здравейте колеги. Преди доста време имах такова старичко Митсу. Преди седмица го открих захвърлено в един двор на едно село и ... ... честно казано ми стана мъчно за него. Мисля срещу 500 лева да си го върна, но ... искам да го направя по-бързичко от колкото беше. Колата се продава с резервен мотор, та искам да ви питам, случайно да знаете степента на сгъстяване, до какво натоварване може дапонесе коляновия вал, въобще може ли да му се сложи "вентилаторче" или казано по-така - от атмосверен двигател, да направя такъв с принудително пълнене. Знам, че съм си избрал трудна задача, но ... просто обичам тази кола, имам доста приятни спомени с нея. Знаете как е - първа кола, която сте подкарали легално ...

Предмствата му, които ме карат да го направя така, са че върви с още едно за части, само без ламарините, купенцето е здраво, леко и удобно. Скоростната кутия е тази с 2-те лостчета. Ще ви бъда благодарен за всичко което ми кажете в повече, като съвети, мнения и т.н.

 

Предварително благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

B) Значи, тва което забравих да кажа в горния си пост е, че искам да направя тази кола за удоволтвие, а не за стриитрейсинг или някакви такива. Абе както се казва - да си начешам крастата Ето ви снимка на едно подобно. Моето бивше и надявам се бъдещо зверче е такова, само че с 2 врати и 1.4 моторче

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мотор 4G12 / 1410cc / 51kw (70hp)-5000rpm / 9,0:1 компресия / двукамерен карбуратор "Mikuni" / октан 91 .....(1982-1984г)

Същият мотор го има и вариант с турбо 105hp-5500rpm

За валовете съм чувал,че след "престъргване" не изкарват много.Моят е шлайфан,но му направиха циментация с "препоръка" да го пазя от мн.високи обороти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора ти. Значи може да му бъде сложена турбинка в такъв случай. Е ще експериментирам и надявам се скоро да успея да се похваля с една вървяща самоделка. Ако има още някой да каже нещо, да даде съвет как мога да размърдам бебчето и да го направя по-пъргаво - моля и предварително благодаря на всички.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ima li smisal da slagash turbina na nqkoi ne koi znae kolko dobur /iznosen / motor plus tova shte se sbluskash s mnogo problemi okolo turboto - 9:1 e dosta za turbo motor , shte trqbva da izmislish kak da majesh turboto , predpolagam che shte zagrqva poveche ,kak shte nakarash karburatora da raboti s tova turbo i oshte dosta drebolii koito ne se seshtam... Spored men nai dobre e da mu reznesh glavata malko, i da se probvash da namerish ili dva dvoini delorto /fiat ,alfa / ili mehanichna injekciq ot vw .Shte stane po - lesno i shte ima efekt. No kakto si reshish.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ima li smisal da slagash turbina na nqkoi ne koi znae kolko dobur /iznosen / motor plus tova shte se sbluskash s mnogo problemi okolo turboto

 

Мотора го знам много добре на какво дередже е, а и имам още 1 мотор, на който ще се направи основен ремонт с бутала, лагери, биели и т.н. от 1.4 турбо мотора. В една местна морга, на 50 км от Враца вчера ми казаха че има направо турбо мотор, който се нуждае от ремонт, но най-хубавото е че няма липси, и това, че онзи от моргата е навит на замяна - единия от моите за него

А да - мотора е с кутия и полуоски - неговия и моя. Не съм го виждал и незная какъв е точно.

 

Spored men nai dobre e da mu reznesh glavata malko, i da se probvash da namerish ili dva dvoini delorto /fiat ,alfa / ili mehanichna injekciq ot vw .Shte stane po - lesno i shte ima efekt. No kakto si reshish.

 

тук явно са серазмнали думите ни. Аз искам да направя такъв колт с мотор с принудително пълнене, или така наречения турбо мотор. Четох някъде(в някакъв сайт на Холандски Мицубиши ентусиасти) че мотора и трансмисията могат да понесат до 220 конски сили. Доколко е вярно незнам, но аз и на 130 ще съм доволен. :icon_dance: А по-трудно е да ги изкарам от атмосверен мотор, отколкото от такъв с турбинка.

 

Ако някой има някакви техничезки данни за такова зверче турбо, някакви чертежи и т.н. моля дайте ги ще съм ви много благодарен.

 

И още нещо - турбо мотора с карбуратори ли е или инжекцион???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

хаха ти маи варвиш по моите стапки сащиа колт му стегнах купето но 1.4 си е мудни4ак подложих го на пилене полиране и тн. освен разхода друго маи маи не моажах да дигна кои знае колко :icon_blush: след това ми доиде идеата да му намеря 1.4 турбо но тва е по4ти невазможно повярваи ми единствениа които намерих турбото му беше на пар4енца след това купих от софиа един колт 1.6 турбо и от там се запо4на ужаса :icon_confused: на твоя двигател да му пресудисш турбо е по4ти невузможно за да му сложиш турбо сще трябва парво да му бутнесш компресиата това става сас специалана гарнитура на главата за този модел такава едва ли има след това трябва да му дигнеш налягането на маслото тва незнам как става от там трябва да се изкара масло под налягане за да се маже турбината някои турбини са направени с водно охлаждане и за тва трябва да се помисли,хубаво е да има маслен радиатор и много други рабори така 4е :icon_confused:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Здравейте, колеги, искам да ви питам дали случайно знае някой от вас този КОЛТ набор 84 с 1.5 литровия двигател колко конски сили е :) :rulez: Ако ще ви потрябва ето и VIN "JMBLNC12AEU404963"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа е 75 к.с., но има и вариант 69к.с. От 1984 до 1988год. -1.5 е 75к.с, но той се застъпва с 1.5 - 69к.с (1986 -1988год.). Щом твоят е 1984год.,значи е 75к.с. :) :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...