Премини към съдържание

Паджеро3 -теч на масло


Препоръчано мнение

От доста време ми капе масло от картера,най-вероятно това е станало след като сменях ангр.верига и не съм изпипал нещата както трябва. Сега трябва да поправя бакията,но имам една питанка към знаещите. Трябва ли да свалям изцяло предния диф,или има някаква тънкост за да успея да измъкна картера без тази допълнителна х'ня? Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От доста време ми капе масло от картера,най-вероятно това е станало след като сменях ангр.верига и не съм изпипал нещата както трябва. Сега трябва да поправя бакията,но имам една питанка към знаещите. Трябва ли да свалям изцяло предния диф,или има някаква тънкост за да успея да измъкна картера без тази допълнителна х'ня? Благодаря предварително.

......за съжаление ще трябва да свалиш пр. диф.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да използвам темата на колегата, при мен лек теч на масло има от капака на клапаните в задната част на двигателя, три пъти се опитвам да го оправя и без резултат. .... смених гарнитурата на капака, мазах със силикон и нищо продължава да ми мазни двигателя. Някакви съвети ?

Редактирано от xcm
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

......за съжаление ще трябва да свалиш пр. диф.....

Тайно се надявах да не е така,но все пак благодаря за отговора,поне няма да губя време да умувам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да използвам темата на колегата, при мен лек теч на масло има от капака на клапаните в задната част на двигателя, три пъти се опитвам да го оправя и без резултат. .... смених гарнитурата на капака, мазах със силикон и нищо продължава да ми мазни двигателя. Някакви съвети ?

....тече ти от полумесеца отзад ......би трябвало да се продава заедно с гарнитурата, но някои фирми го продават отделно.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Там не съм пипал и дори не съм забелязал да има нещо подобно. под капака отзад ли се пада или е по-надолу ?

Редактирано от xcm
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес докато се търкалях отдолу,видях че и на мен от там ми омаслява....и аз не го знаех тоя полумесец. Иначе картера успях да го сваля с наполовина свален преден диф. Не знам дали сгреших,но си изрязах горнитура от 1 мм клингирит,изчистих наклепания силикон(ама много силикон някой е мазал) намазах тъничко капака,след това блока и ми се струва,че се получи много добре. Утре ще се разбере какво съм сътворил. Благодаря на DJ ,че ми спести време да не умувам дали-или.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бисере, ти ме кефиш най-много от този подфорум. Взе паджерото, видя се в приключение, но лека-полека оправяш всичко. Остава сега да го пуснеш на пазара :)

Поздрави за упоритостта!!!

п.с. Ако имам пък към Търново-Горна задължително ще ти се обадя да пием по кафе.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес докато се търкалях отдолу,видях че и на мен от там ми омаслява....и аз не го знаех тоя полумесец. Иначе картера успях да го сваля с наполовина свален преден диф. Не знам дали сгреших,но си изрязах горнитура от 1 мм клингирит,изчистих наклепания силикон(ама много силикон някой е мазал) намазах тъничко капака,след това блока и ми се струва,че се получи много добре. Утре ще се разбере какво съм сътворил. Благодаря на DJ ,че ми спести време да не умувам дали-или.

....то по принцип картера няма гарнитура, там е само със силикон,не случайно има улей къде като легне в/у блока, силикона да има къде да бяга....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Да не отварям нова тема,икам да питам от каде да източа маслото на хидравликата,че е много кафяво, а и само то остана за смяна. Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не отварям нова тема,икам да питам от каде да източа маслото на хидравликата,че е много кафяво, а и само то остана за смяна. Благодаря.

....откачаш маркуча за ниското налягане от рейката, палиш мотора за 10 сек. и през това време въртиш и волана....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сърдечно благодаря. А какво масло да взема? И още едно мнение бих искал да чуя...става въпрос за маслото на двигатела...смених старато с q8 5/30.

Редактирано от Biser Savov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сърдечно благодаря. А какво масло да взема? И още едно мнение бих искал да чуя...става въпрос за маслото на двигатела...смених старато с q8 5/30.

...5/30 не е необходимо да слагаш, тъй като не е нито комън рейл, нито с ДПФ ......сложи му някакво хубаво 5/40 и си я карай така....за хидравликата си има специално масло Power steering fluid,което всъщност доста се приближава до АТФ3 маслата за автомати......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...