Премини към съдържание

Проблем със скоростите


Pavel Nistorov

Препоръчано мнение

Здравейте колеги!

Искам да попитам за малко съвети относно проблем със скоростите на Галант 2,0 дизел - 1998г. Изчетох доста от форума, но не успявам да си направя някакви изводи. От известно време започнах да имам проблем с 1 скорост- не иска да се включва, трябва буквално да спра за да влезне. Опитах да сложа по дълго лостче на долната помпа на съединителя (така бях я взел, но след това сложих нова помпа с нейното си лостче); и сега реших да опитам със старото - по дългото . Но ефекта бе никакъв. Незная защо, но и 2ра предавка започна да влиза трудно - със сецана от трета към 1ва и после 2ра влиза или когато не може да влезе натискам по рязко спирачка и влиза. На другите скорости също малко прихъркват , но малко. Съединителя отделя долу . Питах на майстор и той ми каза че е от съединителя или от помпите, щото на място всички си влизат и при запален и при угасен двигател.. Маслото съм сменял в скоростната кутия - 75W90 (миналата година, когато я взех). Възможно ли е от маслото . Просто не зная не ми се мисли за синхронизатори .. Благодаря предварително !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да напомпиш съединителя няколко пъти. Моите скорости също почнаха да влизат трудно от както времето застудя, но като напомпя педала 4-5 пъти почва да си влиза нормално и според мене е от горната или долната помпа на съединителя поне при мен. Като загрее колата също се оправя.

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега не ти се мисли за синхронизатори ама почвай да мислиш ... Моята е със абсолютно същите симптоми и ще се сваля кутията за профилактика няма начин ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

А на моя галант 2.4 гди както карам на 4-та излиза сама от скорост. От какво може да е

 

 

Провери си маслото.При мен излизаше 5-та скорост и трябваше да я задържам.Проверих маслото,и нямам идея къде беше отишло http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 седмици ...

Галант 2.0 дизел 98г. същия проблем със скоростите но и с втора предавка.Майстори свалиха кутията и установиха,че на съединитля всичко е наред,но един лагер (съединител-лагер май беше) е разбит,но не е само това и последва отваряне на кутията.Резултата е синхронизатор на 2-ра 224лв. от Балканстар +150лв.сваляне-качване на скорости +150лв.за отваряне на скоростната кутия и ремонта...синхронизатора на 1-ва е 102лв. но аз няма да го сменям

Редактирано от Dinev-Galant
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Синхронизатора на втора е един от най-често срещаните проблеми при 2-ките галанти. Моята страдаше от същото. Реших да заменя направо кутията. 350лв + труд. Проблема в момента е отново на лице, но в много начален стадий и ще минат поне 3-4 години каране преди да стане по-сериозен. И двете опции са еднакво рентабилни според мен.

Редактирано от rafaelo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...