Премини към съдържание

Тресене при ускорение


mlg

Препоръчано мнение

Здравейте,

Имам следния проблем. Колата тресе когато ускорявам. Усеща се от 2-ра до 5-та предавка, когато подавам газ да ускоря. Най-силно се чувства при скорост над 80 км./ч. и над 3000 оборота. Като цяло се чувства в цялото купе и във волана.

Да ви разкажа и малко изтория. Първоначално набедих предното окачване и го смених цялото с чисто ново. То си беше и доста зле. Подмених всичко: носачи, биалетки, накрайници на рейката и амортисьори. След подмяната им минах реглаж на предния мост и проблема остана. Тресенето намаля като цяло, но си остана. След това набедихме полуоски и дискове. Проверихме полуоските, излгеждат добре, не мърдат. Смених дисковете и проблема остана. Преди дисковете минах баланс на гуми. Тогава бях с лети джанти. Джантите са прави, но самите гуми се виждаха да мърдат по малко. Реших да сложа железните джанти с други гуми. Направих и на тях повторен баланс. Проблема отново беше наличен.

Да отбележа само още, че задницата не е много наред. Носи ми гуми и мисля, че е крива. Има тампони за смяна. Амортисьорите само са сменени с нови.

Налях маса пари вече и проблема не се решава. Имам притеснения, че това тресене би скапало и новите шарнири.

Моля ви, дайте ми идея, какво може да бъде?

Благодаря предварително!

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тампоните на двигателя гледахте ли ги да не са скъсани? Каретата някой проверявал ли ги е? Като слагахте новите дискове,почистите ли главините от ръжда с телена четка примерно? На място като се форсира колата има ли пак тресене или не?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тампоните на двигателя гледахте ли ги да не са скъсани? Каретата някой проверявал ли ги е? Като слагахте новите дискове,почистите ли главините от ръжда с телена четка примерно? На място като се форсира колата има ли пак тресене или не?

Огледах тампоните и има един(който е до ангренажа), който е тръгнал но като цяло си седи на място и като се форсира на място не тресе. Каретата не тракат в завой и съм ги мърдал здраво на ръка, изглеждат ок. Когато подменях дисковете почистих главините, завъртях гайте без джанта и въртях да видя дали се вижда мърдане в диска, но не се вижда. Когато настъпя здраво спирачка колата не тресе, което говори, че дисковете би трябвало да са наред.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Аз го имам същото тресене при ускоряване, при мен проблемни са вътрешни карета. Най-вероятно и при теб е така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Аз го имам същото тресене при ускоряване, при мен проблемни са вътрешни карета. Най-вероятно и при теб е така.

 

А има ли начин по който да се проверят?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А има ли начин по който да се проверят?

Има, като тръгнеш да ускоряваш и се появят вибрации в предницата,http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif значи са заминали вътрешните карета или имаш крива полуос.

При катерене на баири би трябвало да е още по изразена вибрацията .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има, като тръгнеш да ускоряваш и се появят вибрации в предницата,http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif значи са заминали вътрешните карета или имаш крива полуос.

При катерене на баири би трябвало да е още по изразена вибрацията .

 

Да, така е, на баир повече тресе. Добре, а само трипод карето ли е ще да е зминало или и чашката?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

до сега колкото карета съм имал износени вътрешни, предимно износването е било в чашката.

Установява се много лесно като разглобиш карето и измиеш "чашката" отвътре с нафта няма начин да не видиш ако се е износило има ясно видими следи къде са се "вкопали" съчмите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...