Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Mitsubishi Legnum


Препоръчано мнение

Добър ден на всички в този фором.

Аз съм нов потребител който има кола която смятам че може да създаде интерес към вас.

Мисля че снимките ще са достатъчни за да си зададете въпросите ако имате такива.

Колата е внесена в европа от япония през 2007 година

Собственик съм от 2009 година

в момента колата е в страната

Като цяло някакви спецификаций да мога да ви споделя

Митсубиши Легнум 2.5 с двойно трурбо (twin turbo)

задвижване на колета 4+4 със система за прехвърляне на движението AYC

спортно окачване,генерация и може би още някоя тайна може и да крие.

проблема е че много колеги монтьори гледат с пренебрежения вероятно заради това че не срещат често такива коли

Първа регистрация на колата е 1997 година

Под капака има 276 коня фабрични

колата не е с никави обновявания пълния пакет който си е излязал от завода дори фабричния ограничител стой

post-21093-046939800 1469009579_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден на всички в този фором.

Аз съм нов потребител който има кола която смятам че може да създаде интерес към вас.

Мисля че снимките ще са достатъчни за да си зададете въпросите ако имате такива.

Колата е внесена в европа от япония през 2007 година

Собственик съм от 2009 година

в момента колата е в страната

Като цяло някакви спецификаций да мога да ви споделя

Митсубиши Легнум 2.5 с двойно трурбо (twin turbo)

задвижване на колета 4+4 със система за прехвърляне на движението AYC

спортно окачване,генерация и може би още някоя тайна може и да крие.

проблема е че много колеги монтьори гледат с пренебрежения вероятно заради това че не срещат често такива коли

Първа регистрация на колата е 1997 година

Под капака има 276 коня фабрични

колата не е с никави обновявания пълния пакет който си е излязал от завода дори фабричния ограничител стой

 

:icon_doh:

 

Това отгоре не е бисер, а нешлифован диамант :):):)

Колата ли, постът ли :):):)

Редактирано от Т. Минтов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл. Тука има няколко човека с такива коли. Ако имаш въпроси, задавай ги.

Иначе колегата Минтов е проявил умерен сарказъм относно правописа ти. Тука сме чувствителни, като благородни девици, на тази тематика, така че за в бъдеще пиши максимално грамотно.

Инак колицата ти хич не е лоша за семеен автомобил, само където волана е от неправилната страна.

Поздрав.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Питвам се да си намеря деферинциално масло,но нямам никакви означения като номер,букви,цифри.Това което успявам да видя е че в казанчето му има червена деферинциална течност.

Има ли възможност да ми кажете какво масло мога да долея като някакви спецификации,марки,номера или каквото можете

Благодаря предварително

П.с. Извинете за правописа

:-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз карам със следните масла:

 

масло на автоматик - Mitsubishi Dia Queen ATF SPIII

масло AYC казанче - Mitsubishi Dia Queen ATF SPIII

масло AYC съединител - Mitsubishi Dia Queen AYC fluid

масло заден диференциал - Mitsubishi Dia Queen LSD Gear Oil SAE90

масло раздатка - Mitsubishi Dia Queen LSD Gear Oil SAE90

двигателно масло - Petronas Syntium 3000 AV 5w40

 

 

Въпросната червена течност в казанчето всъщност е за AYC помпата и е хидравлична течност, не е за диференциала.

На самата помпа уж имало табелка и пише, ако не е изгнила. Препоръчвам задължително оригинално масло, а именно Mitsubishi Dia Queen ATF SPIII и Mitsubishi Dia Queen AYC fluid. Принципно са на една цена и двете каква е разликата между двете, никой никъде не пише и не може да ми каже.

 

 

IMG_7525.png

 

По тази спецификация дават Mitsubishi Dia Queen ATF SPIII да е алтернатива на Mitsubishi Dia Queen ATF SPII (което е остарял вариант и не се предлага) и алтернатива на Mitsubishi Dia Queen AYC fluid. Може би AYC флуида, е просто в по-малка разфасофка (1л.) и на тубичката си пише AYC. Аз в крайна сметка сипах и от двете, както е по спесификацията, която съм приложил. Всички масла на Mitsubishi Dia Queen съм ги купувал от RATOLA - София и Пловдив. Мисля, че и DJ Tymbi предлага, вероятно и в Балканстарс има, но там всичко е цифромания. Може би има и други за които не знам.

 

 

ПП: Твойта кола имаше обява до скоро, ако не се лъжа и е с ръчна кутия нали?

Редактирано от iskrenkrustev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, колата ми имаше до скоро публикация за продажба с ръчна скоростна кутия е...

Не знам дали има още такива с ръчна кутия.

Редактирано от TASSO
Кривопис
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито :icon_thumbup: ! Аз лично харесвам ръчните скорости ! Но за жалост освен да съм карал такава кола не се престраших да си взема. Пожелавам безпроблемно каране.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

искам да попитам къде бихте ме насочели като населено място и сервиз в който биха ми помогна ли в това да си чипосам колата и какво е вашето мнение за това плюсове и минуси.

Редактирано от nikovas
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо основния въпрос е какво точно искаш да постигнеш ? Или просто така си решил! И след това може да получиш по - адекватен отговор!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо редактирате правописа на човека? Оставете го да се изразява свободно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо редактирате правописа на човека? Оставете го да се изразява свободно.

 

Вероятно защото не всички ще разберат хумора в едно такова модераторско решение.

Но ако те кефи, можеш да постнеш някой от автентичните постове в темата "Бисери" и така да ги запазиш за поколенията :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Защо редактирате правописа на човека? Оставете го да се изразява свободно.

 

Свободно ще се изразява, това да не е демокрация :D

Демокрация е забранена дума тук, че ще вземе народа да организира избори.. ще изберат бате Бойко за админ и ще се развее герберско знаме в хедъра :D :D :D

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...