Премини към съдържание

Въпрос към електричарите и тези с ГИ


Препоръчано мнение

Здравейте Колеги ,

подменям Газовия компютър на Галанта 98г 2.5 V6 , може ли някой да ми даде такова сервизно или информация за следното:

Има връзка между ГИ и бубината - на кой кабел към бобината трябва да се върже за да следи сигналите от Еку предполагам?

И втория ми въпрос е ламбда сондите какви са ми т.е. 0-5V реверсни 5-0V или пък Wideband или друго ?

 

Благодаря предварително. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е стария и с какъв искаш да го сменяш?

Това е важно, а ламбдите изобщо не те интересуват - за тях се грижи така нареченото ЕКУ, което като газовия контролер управлява горенето, го "лъже", че работи на бензин и то без "грешки" . Затова е важно сигнала да е "правилно копиран" от бобината и корегцията да е "правилна" - това последното е софт. настройка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ЩЕ поставям СТАГ . А той Чете Ламбдата има корекция по нея , корекция по температура на газта и още доста други . Има и обучаване и корегиране по времената на впръскване на бензиновите инжектори. И не няма Емулация на Ламбадата че е ОК точно обратното както споменах , Чете я.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Още по конкретно коя жичка мога да ползвам цвят /конектор/ за сигнал за обороти и коя от ламбда сондата е сигнала с данните към ЕКУ ?

всички други са ми ясни и налични .

Благодаря :mitsu-smiley:

 

http://dox.bg/files/dw?a=47f443dacf

Редактирано от Kalin Traichev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ламбда сондите ти са 0-1в., ако имаш 2 вързваш и двете, ако е една - само предната. За оборотите - виж от стария компютър на ГИ кой са ползвали.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На стария POWERJET нямам описание кое какво е ще се водя по жиците , но не виждам да има изобщо такава затова питам от бобина както е дадено мога ли да хвана или някак си от 8ми пин от таблото както е дадено ....

За Ламбдите коя от 4те жички е тази със сигнала , 4 са две са подгрев една незнам какво е и една е сигнала но коя .....

Редактирано от Kalin Traichev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От 3-тия пин на делкото можеш да си хванеш оборотите. Ламбдите ги остави накрая. Когато всичко ти работи закачаш на кабела на едната и гледаш на компютъра какво ти показва. Мисля, при мотора кабела беше син , а в колата при еку-то стават бели. Моите ламбди и обороти са закачени вътре при еку-то. Но аз съм с другото еку (три редово)и 4 сонди . Не ги хващай двете заедно. Гледам имаш възможност за две сонди по схема.

Редактирано от uck
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да Колега точно така , за 2 сонди имам но и двете пише трябва да са преди Катализатора , я не си спомням така ли бяха .

Ламбдата мисля да я хвана от вътре от инсталацията ако се нало смяна на ламбда просто закачам новатаи няма да оголвам кабела на ламбдата и т.н. А кой е третият кабел на делкото цвят или как да гледам буксата и да броя трети ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да Колега точно така , за 2 сонди имам но и двете пише трябва да са преди Катализатора , я не си спомням така ли бяха .

Ламбдата мисля да я хвана от вътре от инсталацията ако се нало смяна на ламбда просто закачам новатаи няма да оголвам кабела на ламбдата и т.н. А кой е третият кабел на делкото цвят или как да гледам буксата и да броя трети ?

 

На буксата от към перата (дупките) пише номерата - лупа трябва :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги!

Вързах ГИ то към датчика колянов вал ако правилно съм се ориентирал. Който върши работа!

Благодаря на отзовалите се , довечера ще закача и ламбдата на бялата жичка както е посочил колегата по горе - надявам се да свърши работа и всичко да е както трябва - Перфектно! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...