Премини към съдържание

Натягане на пистов ремък на 2.5 v6


Препоръчано мнение

Здравейте, колеги,

Искам да натегна малкия ремък на алтернатора, защото сутрин присвирва при палене, а и като се опитвам да го завартя го въртя на 180 градуса и ми се струва хлабав. Виждам, че на обтяжната му ролка има болт 14мм точно до пръчката за маслото, който минава през нея и я регулира. Въпросът ми е директно този болт ли въртя или има първи някаква контра(например гайката на самата ролка).

Планката с ролката изглеждат така:

http://66.135.209.70/itm/Alternator-Belt-Adjuster-03-Mitsubishi-Montero-Silver-Sport-ES-4-Dr-3-0-V6-OEM-/321946119084?nav=SEARCH

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да отхлабиш първо гайката на малката обтяжна ролка и после въртиш реглажния болт. Гледай да не го пренатегнеш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами лошо - гайката е заоблена :(

Е чак лошо, просто демонтираш цялата планка с ролката и обтегача за нея, за да можеш да премахнеш гайката и да я замениш с нова.

При мен беше подобно положението, но само половината гайка беше заоблена - успях да вкарам вложка 14 и с 1/4 върток и тръбичка се разви.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...