Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Странен проблем при спирачките на Лансер Х


Zlatko07

Препоръчано мнение

Здравейте колеги. Карам Лансер Х 1,5 и от около две седмици имам следния проблем при използването на педала на спирачките. След като отпусна педала на спирачките, от задно дясно колело се чува едно много странно чукане. Същото чукане продължава при всяко едно пускане на педала на спирачките. Това се чува когато колата е спря или при ниска скорост. При по висока скорост от шума проста не мога да разбера дали се чува. Някой дали е имал същия проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Карам Лансер Х 1,5 и от около две седмици имам следния проблем при използването на педала на спирачките. След като отпусна педала на спирачките, от задно дясно колело се чува едно много странно чукане. Същото чукане продължава при всяко едно пускане на педала на спирачките. Това се чува когато колата е спря или при ниска скорост. При по висока скорост от шума проста не мога да разбера дали се чува. Някой дали е имал същия проблем.

.....при спиране, тресе ли волана или пулсира ли педала на спирачките?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И още нещо. пробвал ли си да придърпаш леко на един, два оборота ръчната, щом отзад се чува? Може и леко в движение, а може да пробваш при спряла кола натегната докрай ръчна и лекпо отлепяш като се стремиш да тръгнеш с опъната ръчна, но не я насилвай много.....и виж пак дали продължава, или има някаква промяна в поведението....това е начин да видим дали проблема идва от ръчната, поне това да изолираме!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Водачи на спирачни апарати. Ако си сменял скоро задните накладки може "майсторът" да ги е разменил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При спиране волана тресе да, но това е от много време още откакто я купих. Предполагам , че това тресене е от криви дискове и ме мисля, че има връзка с това тропане.

Колега Joro speed когато ръчната е дръпната и натискам педала на спирачките тогава не се чува.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Водачи на спирачни апарати. Ако си сменял скоро задните накладки може "майсторът" да ги е разменил.

Не съм сменял накладки все още

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И още нещо. пробвал ли си да придърпаш леко на един, два оборота ръчната, щом отзад се чува? Може и леко в движение, а може да пробваш при спряла кола натегната докрай ръчна и лекпо отлепяш като се стремиш да тръгнеш с опъната ръчна, но не я насилвай много.....и виж пак дали продължава, или има някаква промяна в поведението....това е начин да видим дали проблема идва от ръчната, поне това да изолираме!

Днес опитах и с дръпната ръчна да потегля леко и като че ли и тогава се чува същото потропване. Ако е дръпната ръчната и не правя опити да потегля а само натискам крачната спирачка не се чува. Когато е дръпната на 1-2 зъба пака се чува потропването.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....или са разбити водачите и те имат луфт в супортите, или не е затегнато нещо ( вероятно водачите и имат луфт )или накладките не са с точните размери и има луфт м/у тях и супорта ( имал съм и такъв случай)...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....или са разбити водачите и те имат луфт в супортите, или не е затегнато нещо ( вероятно водачите и имат луфт )или накладките не са с точните размери и има луфт м/у тях и супорта ( имал съм и такъв случай)...

Накладките не са сменяни, оригиналните са. Сега като се замисля това започна да се случва след като смених зимните с летни гуми. Освен при смяната да са ударили нещо. Може и малко некомпетентно да прозвуча но възможно ли е да се сменят само водачите ако е от тях. Ако са се разхлабили предполагам мога да ги затегна.

Редактирано от Zlatko07
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Можеш и да ги претегнеш, можеш и да ги смениш. По около 13 лева за брой са, хубаво ще е и гумичките да смениш!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Звучи малко налуничаво, но провай да свалиш гумите и да ги поставиш отново като сам си ги затегнеш хубаво. На моя Колт ми се случи нещо подобно, но като смнеих предните гуми. При смиране ми играеше педала все едно имам крив диск. Свалих гумите и пак ги сложих и се оправиха нещата. Нямам идея какво беше :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Чукането спря, но проблемите продължават. Сега въпросната спирачка започна да задържа. Някаква идея от какво може да е.

Редактирано от Zlatko07
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом задържа е или маркуче (ако изобщо има маркуче отзад), или е клеясал спирачен апарат. Загрява ли? Хубаво е да се отвори отзад и да се проверят механизмите на ръчната.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Загрява да. Незнам дали може да е от ръчната, но вчера опитах при много ниска скорост и леко като дръпна ръчната се чува еднократно тропане от зад.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

Не съм сменял накладки все още

 

Както е споменал колегата - водачи на апаратите! Аз имам същия проблем с предните апарати - тропат, защото гумичките на водачи липсват. Като карам по паважен път се усеща най-много и с леко обиране на спирачките тропане спира за момента. Така, че не е лошо да ги провериш. Между другото никъде не мога да си намеря водачи за апаратите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След като смених задните накладки тропането спря. От пред имам същото тропане както при теб колега toshkovane, но един познат майстор ми каза, че по скоро не е от водачите, ами е износен самия спирачен апарат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сменете комплект гумени маншончета на водачите и всичко се оправя. И аз е бях засилил да сменям водачи, но не е от тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...