Премини към съдържание

Въпрос относно Colt CZ3 автоматик, 2007г., 1300см3, 95к.с.


ryanbg

Препоръчано мнение

Здравейте всички!

Днес пробвах горепосочената колица и имам въпрос към собствениците на такъв автомобил,а именно: при потегляне по нагорнище и след като пусна спирачката колата тръгва назад, макар че е включена на скорост, това нормално ли е? Карал съм и други автоматици, имам дори автоматик друг модел, когато съм спрял на нагорнище просто пускам спирачката и колата си стои на място,след което натискам плавно газта и колата си потегля без да тръгва назад, но в случая не е така.Аз ли нещо бъркам,или нещо не е наред с автомата?

Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Автомобила не е пълен автоматик, а с нормална скоростна кутуия с роботизиран съединител, затова си тръгва назад. С малко повече бърза реакция на газта тръгва напред.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Автомобила не е пълен автоматик, а с нормална скоростна кутуия с роботизиран съединител, затова си тръгва назад. С малко повече бърза реакция на газта тръгва напред.

Мда... не го знаех това. Благодаря за бързия отговор! Мислех, че колицата не е наред, но явно в задкормилното устройство е бил проблема. :)

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте всички!

Днес пробвах горепосочената колица и имам въпрос към собствениците на такъв автомобил,а именно: при потегляне по нагорнище и след като пусна спирачката колата тръгва назад, макар че е включена на скорост, това нормално ли е? Карал съм и други автоматици, имам дори автоматик друг модел, когато съм спрял на нагорнище просто пускам спирачката и колата си стои на място,след което натискам плавно газта и колата си потегля без да тръгва назад, но в случая не е така.Аз ли нещо бъркам,или нещо не е наред с автомата?

Благодаря предварително!

 

 

И моят Колт тръгва малко назад като съм по нанагорнище, просто по-бързо преместване на крака от спирачката на газта и всичко е ок- само внимавай да имаш по-голямо разстояние до предното превозно средство щото Колта се ускорява супер, супер бързо, и ако не внимаваш докато натиснеш спирачката отново може да му отнесеш задницата. С малко тренировки на " сухо "- практикувай на някое безопасно място с наклон да усетиш как ти се държи колата в тази важна ситуация, няма да имаш проблеми.

На жена ми също е автомат с възможност за ръчно превключвне- Тойота Айго, но клата никога не тръгва назад в наклон като Колта.

Е това е. До скоро

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понякога когато не е загрял и са високи оборотите успява да я задържи. Когато пък е загряла колата ми се е случвало и на равно като пусна газта да стои и да не тръгва.

Напълно нормално е за този тип скоростни кутии, ако не се лъжа в една стара серия на топ гиър кларксън караше някакво мазерати с таква кутия и то се държеше аналогично.

По-модерните кутии(DSG примерно) имат по интелигентно решена crawl функцията.

При наклони задържам спирачката с левия крак и подавам газ, усеща се кога съединителя зацепва. Аналогично е на тръгването с ръчна по баир но ползваш само краката.

Редактирано от p_bakardjiev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...