Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Избор на акумулатор за Мицубиши Колт 1.3, 2005 год.


Препоръчано мнение

Здравейте! Наскоро си закупих Мицубиши Колт 1.3, 2005 година, 95 к.с., 5 врати и ми предстои ми да сменям акумулатор.За марката мисля да се спра на BOSCH.

Какъв трябва да взема за този модел на Мицубиши /разбрах, че има значение заради самата големина на акумулатора и дали ще има достатъчно място в колата за него/- 50 ah, 56 ah, 60ah? Какво друго е от значение при избора на акумулатор за Колт?

Благодаря Ви :) :rolleyes:

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

45Ah

 

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

 

Разбрах, че се различавали по начин на поставяне-дясно/ ляво?! Какво трябва да е за Колт 1.3?

Мерси за бързия отговор :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има значение. От където и да го вземете ще ви предложат с десен плюс освен ако специално не поискате нестандартен ляв.

 

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако искате мнение сложете стандартния акумулатор за модела. От голям капацитет няма смисъл а и в някои случаи е по-зле. Няма да ви пали колата по-лесно ако натоварите инсталацията и пластмасовата подложка с някои тежка ръбата батерия.

 

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Редактирано от ivo122
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви Иво и Мирослав :) :icon_thumbup: :icon_thumbup: :icon_thumbup:

45 ah ще е още по-добър вариант за мен от финансова гледна точка!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви Иво и Мирослав :) :icon_thumbup: :icon_thumbup: :icon_thumbup:

45 ah ще е още по-добър вариант за мен от финансова гледна точка!

Не бързай да се радваш, тези с ниската "финансова гледна точка" не са им гордостта на БОШ .:)

S4 серията им тъкмо си изкара гаранцията и вземе, че рЕзко умре .

Щом критерий ти е ниската цена, насочи се към патентната им марка Гигават, поне са още доста по евтини от S4 и също си изкарват гаранцията без проблем .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с колегата, БОШ вече не е толкова качествен колкото преди. На двете служебни коли бяхме взели по един , единият умря месец преди да изтече гаранцията, смениха го с нов и изкара 2 години предишното застудяване. Сега взехме Гигават. Другият изкара 3г и 1м и той умря. Аз сега карам с 45Аh/440A Autopower.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Наскоро си закупих Мицубиши Колт 1.3, 2005 година, 95 к.с., 5 врати и ми предстои ми да сменям акумулатор.За марката мисля да се спра на BOSCH.

Какъв трябва да взема за този модел на Мицубиши /разбрах, че има значение заради самата големина на акумулатора и дали ще има достатъчно място в колата за него/- 50 ah, 56 ah, 60ah? Какво друго е от значение при избора на акумулатор за Колт?

Благодаря Ви :) :rolleyes:

 

 

Здравей колега Shorinka. Аз на моят Колт 1.3, 2009, 94 коня, миналата година му сложих акумулатор "YUASA" HSB013(година на производство 2013), 62Ah, 12V, размера е като на стария ми- доста голям беше, но пастна на желязната стойка без проблеми. Вече не наливам бензин, карам Колта само на електричество от акумулатора- електричка си имам, и то на каква цена :)

В моето ръководство за експлоатация на Колта дават, че може да се сложат два вида- 42 Ah (542) или 61 Ah (561). Затова сложих 62Ah, а и тези японци от "YUASA" имат завод за акумулатори на 27км от вкъщи, и в авто-магазините около нас са представени с много модели и амперажи, и цените са близки до конкурентите.

Със здраве и безаварийни километри.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...