Премини към съдържание

Избор на акумулатор за Мицубиши Колт 1.3, 2005 год.


Препоръчано мнение

Здравейте! Наскоро си закупих Мицубиши Колт 1.3, 2005 година, 95 к.с., 5 врати и ми предстои ми да сменям акумулатор.За марката мисля да се спра на BOSCH.

Какъв трябва да взема за този модел на Мицубиши /разбрах, че има значение заради самата големина на акумулатора и дали ще има достатъчно място в колата за него/- 50 ah, 56 ah, 60ah? Какво друго е от значение при избора на акумулатор за Колт?

Благодаря Ви :) :rolleyes:

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

45Ah

 

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

 

Разбрах, че се различавали по начин на поставяне-дясно/ ляво?! Какво трябва да е за Колт 1.3?

Мерси за бързия отговор :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има значение. От където и да го вземете ще ви предложат с десен плюс освен ако специално не поискате нестандартен ляв.

 

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако искате мнение сложете стандартния акумулатор за модела. От голям капацитет няма смисъл а и в някои случаи е по-зле. Няма да ви пали колата по-лесно ако натоварите инсталацията и пластмасовата подложка с някои тежка ръбата батерия.

 

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Редактирано от ivo122
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви Иво и Мирослав :) :icon_thumbup: :icon_thumbup: :icon_thumbup:

45 ah ще е още по-добър вариант за мен от финансова гледна точка!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви Иво и Мирослав :) :icon_thumbup: :icon_thumbup: :icon_thumbup:

45 ah ще е още по-добър вариант за мен от финансова гледна точка!

Не бързай да се радваш, тези с ниската "финансова гледна точка" не са им гордостта на БОШ .:)

S4 серията им тъкмо си изкара гаранцията и вземе, че рЕзко умре .

Щом критерий ти е ниската цена, насочи се към патентната им марка Гигават, поне са още доста по евтини от S4 и също си изкарват гаранцията без проблем .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с колегата, БОШ вече не е толкова качествен колкото преди. На двете служебни коли бяхме взели по един , единият умря месец преди да изтече гаранцията, смениха го с нов и изкара 2 години предишното застудяване. Сега взехме Гигават. Другият изкара 3г и 1м и той умря. Аз сега карам с 45Аh/440A Autopower.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Наскоро си закупих Мицубиши Колт 1.3, 2005 година, 95 к.с., 5 врати и ми предстои ми да сменям акумулатор.За марката мисля да се спра на BOSCH.

Какъв трябва да взема за този модел на Мицубиши /разбрах, че има значение заради самата големина на акумулатора и дали ще има достатъчно място в колата за него/- 50 ah, 56 ah, 60ah? Какво друго е от значение при избора на акумулатор за Колт?

Благодаря Ви :) :rolleyes:

 

 

Здравей колега Shorinka. Аз на моят Колт 1.3, 2009, 94 коня, миналата година му сложих акумулатор "YUASA" HSB013(година на производство 2013), 62Ah, 12V, размера е като на стария ми- доста голям беше, но пастна на желязната стойка без проблеми. Вече не наливам бензин, карам Колта само на електричество от акумулатора- електричка си имам, и то на каква цена :)

В моето ръководство за експлоатация на Колта дават, че може да се сложат два вида- 42 Ah (542) или 61 Ah (561). Затова сложих 62Ah, а и тези японци от "YUASA" имат завод за акумулатори на 27км от вкъщи, и в авто-магазините около нас са представени с много модели и амперажи, и цените са близки до конкурентите.

Със здраве и безаварийни километри.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...