Премини към съдържание

Mitsubishi Lancer 1.3 помощ при избор


izk

Препоръчано мнение

Здравейте,

моля за съвет за следният автомобил:

 

http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu=2...&f1=details

 

внесен е декември месец, каран е 3-4000 км тук, сменени предни накладки, без забележки - по думите на продавача,

Трябва ми за предимно градски автомобил, ще мога да смъкна малко от цената.

Интересушат ме 2 неща:

1. Автомобила се води на инвалид - как стои въпроса с това, сега след влизането ни в Евросъюза? Ще има ли допълнителни разходи ? Продавача ми казваще за някакви пълномощни?

2. Проблем ли е горивото тук в БГ с японските коли? Защото гледах и тази кола -

http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu=2...&f1=details

но за нея ми казват че е по капризна към горивото и може да си имам проблеми ?

 

Вашите мнения за тези коли?

 

п.с лансера е внос от австрия, но нямалко никакви следи от ръжда !?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е голяма смешка че бил капризен Галант с 4G93 :icon_doh:

 

Работата с инвалидите е много тъмна и мътна...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи ми препоръчваш Галанта, радвам се че са ми дали погрешна информация за наличие на капризи на тази кола към горивото в България :)

Скоро ще отида да ги видя и двете и ще пиша как са.

Галанта понеже е внос от Холандия, а там не ми е ясно как са пътните условия спрямо Австрия например, може ли някой да сподели ? Предполагам, а и съм убеден че имат страхотни пътища, незнам как са зимните условия само ?

 

Мерси предварително.

 

Това за инвалидите го разучавам сега - преди да влезем в Евросъюза беше така - "трябва при влизане на колата в България, митническата декларация да се попълни от името на инвалида, който няма право да я продава в рамките на 3 г., в противен случай, се дължат митническите сборове и ддс

също така, ако почине инвалида, трябва да се внесат в срок от 1 месец тези сборове /не съм 100% сигурен за 1 месец/ но срока е кратък".

Лансера е внесен декември 2006 :( обаче нали сега след влизане е еврозоната митото падна !?!? някой информиран ли е какво се случва с подобни коли на инвалиди ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами за коли внесени преди 01.01.2007 на името на инвалид, ако той почине преди да е изтекъл 3 годишният период си дължиш мито и ДДС, нищо че сме в ЕС.

Митническото задължение е възникнало преди да станем член на ЕС и затова сега би трябвало да платиш по стария закон.

Откажи се от кола от Австрия, най-изгнилите от цяла Европа са :)

Мнението ми е от опит, работя в митническа агенция и съм видял (обмитил) доста коли. :D

Надявам се да съм бил полезен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...