Премини към съдържание

Предни пружини за Галант


mdm

Препоръчано мнение

Колеги,

еднакви ли са пружините на галант с различните мотори? - търся такава за 2,5 мотора. Стандартни, не-спортни.

обикновено усилените пружини се различават по дебелина на метала - замерих на 2,0 и на 2,5 - и двете са 13мм - какво друго може да е разликата: амортисьорите различни ли са, ударните тампони и др???

 

Мерси за отговорите,

Милен

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, съвсем на скоро играх тази игра. Има разлика между пружините на 2.5 и 2.0 мотора. Минимална е, но има. При возия не се усеща толкова много. Чисто технически си пасват. Всичко от тук нататък зависи от амортисьорите и те трябва да са точно определен модел за да имаш оригиналната возия на Галант. Аз за съжаление взех амортисьори, които не са оригинални и в момента съм дърво като алфа. За точен модел на правилните амортисьори трябва някой от колегите да се изкаже.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

еднакви ли са пружините на галант с различните мотори? - търся такава за 2,5 мотора. Стандартни, не-спортни.

обикновено усилените пружини се различават по дебелина на метала - замерих на 2,0 и на 2,5 - и двете са 13мм - какво друго може да е разликата: амортисьорите различни ли са, ударните тампони и др???

 

Мерси за отговорите,

Милен

.....за задни или за предни пружини.....предните са еднакви , задните имат разлика и са в два размера......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И aз игрaех тaя игрa имaм двa гaлaнтa 2.0 и 2.5 и реших дa сменям aмортисьори и пружини предни и нa двaтa при товa едновремено поръчaх достaвихa ги и aз гледaм пък те еднaкви пружини, еднaкви aмортисьори.

Aйде с aмортисьорите ясно aмa пружините мерих дебелинa еднaквa, дължинa еднaквa, брой витки еднaквa пък ценaтa нa комплектите рaзличнa викaм си прекaрaх се.

Но по лошото беше че всичко беше двa кaшонa и в всякa с две пружини без дa пише зa кой мотор е сaмо номерa модели и т.н. но зa кой мотор не пише и aз си викaм те еднaкви слaгaм кaкто ми дойде.

Е объркaх ги 2.0 се вирнa предницaтa 2.5 легнa кaто с някaкво спортно окaчвaне нямaш предстaвa кaкво псувaне и поздрaвявaне пaднa.

Рaзмених ги и зaстaнaхa еднaкво идеaлнa стойкa тaкa стигнaх до изводa че рaзликaтa е в мaтериaлa в твърдостa.

Редактирано от al_bandi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....за задни или за предни пружини.....предните са еднакви , задните имат разлика и са в два размера......

ще сменям предни пружини.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И aз игрaех тaя игрa имaм двa гaлaнтa 2.0 и 2.5 и реших дa сменям aмортисьори и пружини предни и нa двaтa при товa едновремено поръчaх достaвихa ги и aз гледaм пък те еднaкви пружини, еднaкви aмортисьори.

Aйде с aмортисьорите ясно aмa пружините мерих дебелинa еднaквa, дължинa еднaквa, брой витки еднaквa пък ценaтa нa комплектите рaзличнa викaм си прекaрaх се.

Но по лошото беше че всичко беше двa кaшонa и в всякa с две пружини без дa пише зa кой мотор е сaмо номерa модели и т.н. но зa кой мотор не пише и aз си викaм те еднaкви слaгaм кaкто ми дойде.

Е объркaх ги 2.0 се вирнa предницaтa 2.5 легнa кaто с някaкво спортно окaчвaне нямaш предстaвa кaкво псувaне и поздрaвявaне пaднa.

Рaзмених ги и зaстaнaхa еднaкво идеaлнa стойкa тaкa стигнaх до изводa че рaзликaтa е в мaтериaлa в твърдостa.

Колега, явно си постигнал верния резултат - можеш ли да дадеш модел и артикулни номера на пружините за галант 2,5 мотора (пък и тези на 2.0 - за да знам какво да НЕ слагам). За амортисьорите също.

Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, явно си постигнал верния резултат - можеш ли да дадеш модел и артикулни номера на пружините за галант 2,5 мотора (пък и тези на 2.0 - за да знам какво да НЕ слагам). За амортисьорите също.

Благодаря.

 

Съжелявaм колегa но не ги знaм беше пролеттa и aз се обaдих в мaгaзинa кaзaх моделa нa колaтa, кaзaхa ми вaриaнти и aз избрaх спрямо ценaтa нито супер скъпи нито пък нaй евтените мaлко нaд средния вaриaнт.

Пaзaрувaм от AМAВТО тaм имaм отстъпкa и съм доволен от кaчеството и отношението.

Aмортисьорите сa кaяби и сa aбсолютно еднaкви и зa двaтa моторa ,но номерa пaк не могa дa кaжa не съм ги зaписaл нито ги помня.

Съжелявaм колегa просто не могa дa ти помогнa по този въпрос.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, явно си постигнал верния резултат - можеш ли да дадеш модел и артикулни номера на пружините за галант 2,5 мотора (пък и тези на 2.0 - за да знам какво да НЕ слагам). За амортисьорите също.

Благодаря.

 

Колега, пиши на Alex2511, той ще те ориентира, какви точно са твоите и ще ти даде цена за тях!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зареждаш каталога на KYB: http://kyb-europe.com/kyb-bulgaria/catalogue.asp и си въвеждаш данните за колата.

 

Например за 2.5 2001 г:

  • предни - RC2212
  • задни - RC5860

 

Ето и link-ове към mitsubishito.com (сайта на Алекс):

 

 

 

Поздрави!

Редактирано от manol
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...