Премини към съдържание

Мицубиши Колт


Препоръчано мнение

Здравейте !

 

Скоро станах собственичка на Мицубиши Колт 1.3i CZ3, 95 к.с., 2006 година, автоматик, с 3 врати.

 

Първата молба ми е ако имате ръководство за използване на този модел на български език да ми го препратите. В този сайт открих на всички други модели, но на Колта не може да се отвори.

 

Тъй като нямам ръководство не съм сигурна какви са оригиналните гуми. На различните места има различна информация. В момента колата е с летни гуми 185/55/R15 с алуминиеви джанти. Такъв размер ли да търся и зимни гуми и джанти /мисля да са железни/.

 

Засега е това. Със сигурност ще имам и още въпроси.

 

Благодаря !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте !

Надявам се този линк да ви свърши работа. Копирайте го в браузъра.

 

jdmfsm.info/Auto/Japan/Mitsubishi/Colt_Mirage_Lancer/Manuals/2008%20Colt/SEARCH/2008/index_M1.htm

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно гумите. Производителя препоръчва следните размери: 175/65Р14. Оригинално от завода се поставят на 1.1 мотор със стоманени джанти. Вашия модел се продава с 195/50Р15 и алуминиеви джанти, но за зимни гуми можете да използвате първия вариант. За по-мощните модели- 205/45R16 и алуминиеви джант,но не ви ги препоръчвам. До 160 км се помпи с 2,2 атм, а до 180км - 2,5 атм. За 15 джанти вашия вариант става, но препоръчания от производителя размер е оптимален за ширината на оригиналните джанти и осигурява достатъчно добро сцепление с пътя за мощността на вашия мотор. Надявам се да сън ви бил полезен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно гумите. Производителя препоръчва следните размери: 175/65Р14. Оригинално от завода се поставят на 1.1 мотор със стоманени джанти. Вашия модел се продава с 195/50Р15 и алуминиеви джанти, но за зимни гуми можете да използвате първия вариант. За по-мощните модели- 205/45R16 и алуминиеви джант,но не ви ги препоръчвам. До 160 км се помпи с 2,2 атм, а до 180км - 2,5 атм. За 15 джанти вашия вариант става, но препоръчания от производителя размер е оптимален за ширината на оригиналните джанти и осигурява достатъчно добро сцепление с пътя за мощността на вашия мотор. Надявам се да сън ви бил полезен.

 

 

Благодаря !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря !

Здравейте имаме колт 6 само , че с двигател 1,5 109 к.с. в книжката му пише 195 /55 /15 или 205 /45/16 ние сме с първия размер .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че сме тук да си помагаме а не на празни приказки или да се правим на интересни. Както писах по-горе оригиналния размер за mitsubishi colt6 1.3 95кс е 195/50R15 и скоростен индекс H. Опитах се да кача снимнка на книжката предоставена ми от дистрибутора Балканстар за модела, но за съжаление 50к са твърде малко за целта. Мога да изпратя такава обаче на всеки който се съмнява.

Редактирано от ivo122
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...