Премини към съдържание

Джанти за каризма


thebestback

Препоръчано мнение

Понеже не разбирам много и не знам от къде да проверя,питам вас.До колко цола побира каризмата,без да се пипа калник или окачване?Примерно аз съм решил 17 ка да сложа,но не съм сигурен,че ще я побере калника.Очаквам отговори,благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какъв въпрос само...ами ако сложите само джанти, без гуми...може и 20" да монтирате :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понеже не разбирам много и не знам от къде да проверя,питам вас.До колко цола побира каризмата,без да се пипа калник или окачване?Примерно аз съм решил 17 ка да сложа,но не съм сигурен,че ще я побере калника.Очаквам отговори,благодаря!

За мен, независимо от марката и модела на колата, оптималният размер е този, написан на лепенка на шофьорската врата.

Иначе на всеки сайт за продажба на гуми има калкулатор, който ще даде отговор на въпроса Ви.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От опит ти казвам че повече от 16-ки не е добре и то с ниско профилни гуми,максимум до 55 на височина. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 16ки с гуми 205/55 добре и стоят и отзад опират в калниците единствено когато съм с 3ма човека отзад и мина през такава неравност на пътя която те изхвърля нагоре, така че ако слагаш 17ки гумите трябва да са с височина не повече от 45 :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 16ки с гуми 205/55 добре и стоят и отзад опират в калниците единствено когато съм с 3ма човека отзад и мина през такава неравност на пътя която те изхвърля нагоре, така че ако слагаш 17ки гумите трябва да са с височина не повече от 45 :)

 

Какво значи "да са с височина не повече от 45" ? Пример гума 225/45 R17 е с по-голям диаметър от вашия размер.

 

 

Към автора на темата: препоръчвам Ви, да вдигнете размера на гумите и джантите максимум с 2" над това което е предписал производителя, като увеличаването се извърши пропорционално (диаметъра на джантата нараства, а този на гумата намалява) и крайния диаметър отново отговаря на заводско предписаните гуми. Имайте в предвид, че с това освен позитивни страни (визия и повече сцепление) идват и негативни (по-бързо амортизиране на кормилната уредба, по-висок разход на гориво и влошаване на комфорта). Също така не забравяйте да увеличите налягането в гумите с 0.1 бар на цол. Отново давам пример: ако заводския размер за вашата кола е 185/70 14", а предписаното налягане е 2.2 бар-а, следващия правилен размер е 195/60 15" като налягането трябва да е 2.3 бар-а. Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи "да са с височина не повече от 45" ? Пример гума 225/45 R17 е с по-голям диаметър от вашия размер.

 

 

И колко е разликата? Ако не се бъркам разликата е 2 мм :)

Иначе съм съгласен с това което си препоръчал на колегата,точно така се прави.

 

Просто аз си изказвам моето мнение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имаше една бордо,ако не греща беше с 17" даже колегата си я продаде но си остави джантите и ми ги предлагаше но нямах излишни пари...предложи ми ги защото и неговата беше седан като моята и и седяха много добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...