Премини към съдържание

Музика в Галант


Nightmare

Препоръчано мнение

Здравейте, искам да сменя заводските колони с по-мощни и качествени.Ако някой е правил такива интервенции нека пише.Идеята ми е само колони без туби и т.н. Въпросът е какъв размер са оригиналните колони и колко по-големи евентуално могат да се сложат?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да сменя заводските колони с по-мощни и качествени.Ако някой е правил такива интервенции нека пише.Идеята ми е само колони без туби и т.н. Въпросът е какъв размер са оригиналните колони и колко по-големи евентуално могат да се сложат?

 

17 см. могат да влязат, фабрично са 16,5. Добра идея е да се купи двукомпонентна система.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това и за четирите ли важи?Ще се поинтересувам още, мога и да сложа професионални колони.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това и за четирите ли важи?Ще се поинтересувам още, мога и да сложа професионални колони.

А усилвател мислиш ли да слагаш? Защото без него няма да има ефект.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Фабрично са предвидени 11/16 '', което прави малко над 17 (затова 16.5 пасват перфектно), така че смело действай - на размер ще станат.

По отношение на звука гледай да се придържаш към правилата за съгласуване:

1. Изходна мощност на крайните стъпала (без значение вградени ли са или ще ползваш външен усилвател) не трябва да превишава мощността на колонката за всеки канал.

2. Импеданса на колонката трябва да е същия, като на крайното стъпало.

И в крайна сметка прецени, дали качеството на усилвателя е достатъчно добро, за да има ефект от по-мощни колонки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност ще сложа и усилвател, но искам всичко да е перфектно и затова не бързам.Благодаря за информацията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност ще сложа и усилвател, но искам всичко да е перфектно и затова не бързам.Благодаря за информацията.

 

Обикновено се подбира най напред според исканата от теб мощност и мястото за колонките - самите колонки. После търсиш стъпало според тях и най-накрая се кефиш на данданията, която си сътворил - имай пред вид, че навън се чува доста добре, дори да си уплътнил Галанта много добре :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При качествените говорители заедно с монтажната дълбочина съм срещал изискване за обем, в който те да могат да свирят както се очаква от тях. Познати си поръчаха висок клас озвучителна система в друга марка автомобили, която не е била поръчана в колата на времето, но се е предлагала като опция. То и днес най-качествената стерео система с навигация като опция в нов автомобил струва колкото 2-3 галанта към момента. Заедно с говорителите и схемите за свързване пратиха и алуминиеви листи за облепване на вратите с цел формиране на подходящия обем.

В моя галант говорителите имат емблемата :mitsu-smiley: и пише, че са 15W. Предполагам и при другите галанти е така. Те са вършили работа с фабричното стерео с касетка с автореверс, но от години плеърите пускат по поне 15 вата на канал. Старите са били сигурно наполовината и са ставали. Например сегашното ми голямо цветно радио дава по 22 вата на канал при обявени (маркетингови) 4х50W.

Задължително трябва да се тръне от наистина качествен плеър с хубав звук, защото звукът след него има само една посока на развитие и тя не е към по-добре. След това една двукомпонентна с-ма с 60-80 вата РМС замръзва във вратите (старите "туитърси" изчезват респективно) и според мен няма нужда от усилвател. Предполагам че се търси хубав звук, а не силен такъв. Аз си смених плеъра и мога да кажа, че има голяма разлика в свиренето само от смяна на плеъра. Познат само за пробата сложи в нисана си дърто "Жевеце", което скри в малкия си джоб едногодишното му Сони.

Относно дали ще се чува навън. Ами чува се. На приятел голфа със субуфер отвън се чува слабо, а като вляза вътре, едвам се седи. В галантите не знам къде са тези дупки, но много се чува околната среда. Тоест и в двете посоки се чува. Пролетта чувах чуруликането на птички на трета с 30-35 км/ч по алеята на връщане от работата. Също може да си проведеш разговор без да сваляш прозореца и без да си напрегнеш много гласните струни. Е, пробвах това в А4 В6 авант и ако можех толкова да викам, сигурно щях да стана певец.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво ли щяхме да говорим за аеродинамичния шум в галантния ако имаше инсталирана музика поне малко близка до тази :mitsu-smiley:

 

https://www.youtube.com/watch?v=fOFN8sBdKTs

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...