Премини към съдържание

Двигател от друга звездичка?


san4o pansa

Препоръчано мнение

Колеги,интересува ме кой мотор на Mitsubishi е най-сходен с този на моята Каризма 1.8 115 4g93...?

Искам да й тикна нещо по голямо (не че не съм доволен от мотора), незнам дали Еклипс 2.0 DOHC 150 или Галант 2.0 136?

С кой мотор ще има най-малки промени?Силово предаване?Инсталация?

Ест. както руснаците на Колта ,;))) ако зависеше само от мен щях да натикам VR4...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,интересува ме кой мотор на Mitsubishi е най-сходен с този на моята Каризма 1.8 115 4g93...?

Искам да й тикна нещо по голямо (не че не съм доволен от мотора), незнам дали Еклипс 2.0 DOHC 150 или Галант 2.0 136?

С кой мотор ще има най-малки промени?Силово предаване?Инсталация?

Ест. както руснаците на Колта ,;))) ако зависеше само от мен щях да натикам VR4...

 

 

 

 

Според мен, най-лесно ще ти е да си купиш Еклипс 2.0 DOHC 150 или Галант 2.0 136

колкото и да са сходни такава (трансплантация) не става за 2-3 дена.

Успех с решението.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, най-лесно ще ти е да си купиш Еклипс 2.0 DOHC 150 или Галант 2.0 136

колкото и да са сходни такава (трансплантация) не става за 2-3 дена.

Успех с решението.

Ясно ми е че не всичко ще е ОК от първия път,но виждам много голямо сходство с мотора на галанта...Изглежда по същия начин,с две бобини е,маркучи,жилото на газта,колектори, и още доста неща.Заради това си мисля че е по възможно да стане по-безболезнено.

Не искам друга кола,Каризмата ми харесва много,а и ако взема някакъв 150кс данъка ще е досат по-голям.от сегашния...

Единия ми приятел до нас има подемник,имам талия с която можем да изкараме и вкараме другия,единствено мотор нямам и познания за кабелите,както и компетентно мнение на някой от вас.

Другата причина за тази дейност е: скоро един майстор сменя семеринга на колянов и разпределителен вал,взе ми 120лв ,а после пак протече от коляновия,...гарнитурата на капака и вероятно на главата заминават...Така или иначе ще се дават пари...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Все пак някакъв съвет за подходящ мотор?

Нека по-Големите да изкажат мнение:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По-лесно ще ти бъде да си потърсиш Каризма 140 коня - http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=15547

Или направо другата бегачка - http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=15553

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Интересни са тези двете красавици valboss,но както споменах не смятам да я махам тази кола.

Впрочем как се измерва кубатурата на един мотор???Защото един многознайко ми вкара психоатака че мотора ми е сменян, т.е. е 1.6 90кс....Мотора е без дистрибуторна капачка,с двете бобини,4g93 96г 115кс..

Мнения? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно така....Впрочем на Каризма GDI също пише 4g93 и на Галант 2.0 136 мисля че пак номера е същия...

Което води до следващия въпрос:Ще се вдигнат ли конете ако сложа блок от Галант???Това е доста по достижимо... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На Галанта не е ли 4г63...? Не знам дали изобщо не може да се пипат нашите gdi мотори. На клипове гледам как показват повече мощност. Атмосверен мотор как се прави-портване е полиране на глава,сгъстяване(при нашите мотори не знам колко повече,едва ли е желателно),генерация,филтър,по високо налягане на горивото,зависи дросела какъв е или се разширява или оформя или се сменя с по-голям,накрая така нареченото чипосване(зависи от колата де). От това изброеното нищо ли не може да си направи? Просно ми е интересно как са извадили повече сила...все пак хора са правили мотора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Където не са внасяли лансер с турбо е имало каризма с двигател като на лансер с турбо...до колкото знам е 4г63 турбо. Т.е. ти ако не искаш турбо двигателя е същия-4г63 от галант 136 коня,на еклипс май е същия като при него е 150. В каталога на по-стария галант имаше 1.8 150 коня-ама е 4г93 пак...не знам какви са разликите за да става 150 и сасво се сменя за да стане толкова. Между другото сета разбрах,било е гди...но как е станал 150 коня?

Редактирано от vanko91
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...