Премини към съдържание

Подпалена кола + Застраховка?


n1k3r

Препоръчано мнение

Колеги в понеделник колата се подпали в движение. Та сега съм я закарал при 1 еладжия и има доста поражения. Та да попитам мога ли да се обадя поради тази случка на застрахователите или ? Понеже 1 комшия ми даде този съвет да съм пробвал. А сега ситуяацита е такава, че трябва почти цялата инсталация да подменя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, ако имаш каско, е трябвало да се обадиш на застрахователя си преди да се обади на когото и да било друг и да правиш каквото и да е, освен неотложните работи по ограничаване на щетите по време/след инцидента.

 

Сега вече ми се струва късно и че застрахователят ще се хване за всичко само да не ти плати.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, ако имаш каско, е трябвало да се обадиш на застрахователя си преди да се обади на когото и да било друг и да правиш каквото и да е, освен неотложните работи по ограничаване на щетите по време/след инцидента.

 

Сега вече ми се струва късно и че застрахователят ще се хване за всичко само да не ти плати.

 

 

Каско нямам ... А някой има ли на идея доло горе как вървят ел. услугите ? Понеже в двигателния отсег има към 7 8 кабела които ще се спасят и 2 3 ще се подменят. Но за тази процедура не ми казват какво ще струва. Незнам 100 лв ли да заделя 400 ли 1000 ли колко .... След като проверят и ПЦ-то на колата за евентуални щети ще ми кажат, но не ме топли тогава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги проблема стана ясен. Буксата за ЕГР клапана е виновен от там е тръгнало всичко. Сега ми поръчаха да търся цялата букса с кабелите. Можете ли да ме ориентирате къде как и от кои мога да купя това нещо ? Трябва да сменя тази букса с кабелите и към нея които са тъй като проблема е изцяло в тази джаджа. Ел. техника ми каза, че първо да сменим това после да се опитаме да я запалим и ако не стане тогава ще се търси още. Което значи, че и без тази букса с кабелите към нея .. би трябвало да запали колата или греша ?

 

П.С > Тази букса може ли да се отвори или не може тъй като гледах не може .... май?

Редактирано от n1k3r
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги .. след като кабеляците ги оправиха се оказа, че трябва да сменям и компютърa. Като тръгнах да я паля не светна подгрева. Еладжията провери всички бушони всичко наред. Сложих нов бушон за подгрева и само като дадох на контакт той изгоря .. после го вързахме за разни проби с тел. Като там на контакт се чува самия компютър да цъка два пъти прави "цък цък" и до там. Та сега по темата за компютъра какъв трябва да търся от спейс стар 1.9 102 коня или може да бъде и от друга кола която е съвместим с моята или по номера на рамата или ? Дайте идей, че вече главата ми пуши от всякаде.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как от подгрева ще изгорите компютъра? Най-малкото той не го управлява директно а през релето за подгревните свещи. Не знам как и какви проби сте правили но даже и да сте изгорили нещо в тази верига в най-лошия случай ще е драйверен транзистор в ЕКУ-то което се лекува лесно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да кажем, че не съм паднал на подходящо място. Щом гори бушон всеки го знае, че някъде из токовете има проблем. Чудно защо като дам на контакт не се появява подгрева (бушона за момента е с 2 медни телчета колкото за проба) Като дам на контакт се чува единично цъкане от бушониерата. Така това е нормално и преди си беше така, но след това цъкане се чува и PC-то да да цъка 2 пъти. Като тръгна да паля няма никои.

 

Ако имате идей къде във Варна има добри елаждий или не знам .. такива които се занимават с PC-та ще я закарам да видим ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес дойде 1 човек за диагностика и се оказа, че не може да направи връзка с моето пц. Такаа ... дигна капака 1 кабел ми смени, че го дразнеше (понеже оня "еладжия" нищо не е направил от това което ми е казал) и доста професионално го направи. Пича пипа насам на там, но без резултати. Накрая каза да намеря човек да ми смени въпросните кабели и след това ще дойде да ми свали пц-то да го закара на ренген. От там да видим какъв е ремонта защото се съмнява в пц-то понеже нито той го намери с диагностиката не му излезе а всичко друго като имобилайзер му излиза и нито пц-то праща сигнал към релето за подгрева. Казах му дай да отида да зема реле за подгрев ново а той ми каза не е нужно да хвърляш пари на вятара при условие, че с друго пц ще пробваме да запалим колата и от там да се види проблема ....

 

Като цяло това е положението в момента.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги търся авто-еладжия който се занимава с авто-компютри. Тъй като моя е за ремонт а не се знае колко ще му е ремонт-а. Трябва да се види дали не е нещо минимално и тогава вече в краен случай да го сменям. От Варна съм ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш, пращаш на Милен в Пловдив.

Направо се замислям да си сменя професията и да метна ел ремонти по автомобилите във Варна. Че и не само японски и не само ел :) :) :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш, пращаш на Милен в Пловдив.

Направо се замислям да си сменя професията и да метна ел ремонти по автомобилите във Варна. Че и не само японски и не само ел :) :) :)

 

 

Дай малко инфо за "Милен" тоест телефон нещо за да мога да се свържа с човека.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

Здравейте колеги видях тази тема и понеже имам и аз проблем с комп-а реших да се включа.Проблемът е следния: както си върви Лансъра и се включва в авариен режим,гася паля и се оправя.Това го прави на всеки 30-40 минути.Закарах я на сервиз и диагнозата е -негоден компютър.За смяната му искат 3 бона.Дотук съм събрал 2 до 2-3 месеца може би ще успея с цялата сума.Ама да попитам и тук все пак на някой дали му се е случвало нещо такова .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги видях тази тема и понеже имам и аз проблем с комп-а реших да се включа.Проблемът е следния: както си върви Лансъра и се включва в авариен режим,гася паля и се оправя.Това го прави на всеки 30-40 минути.Закарах я на сервиз и диагнозата е -негоден компютър.За смяната му искат 3 бона.Дотук съм събрал 2 до 2-3 месеца може би ще успея с цялата сума.Ама да попитам и тук все пак на някой дали му се е случвало нещо такова .

Разрови темите. Тук пишеше, рядко наистина, един колега, който се занимаваше с автомобилни компютри.

Но преди това звънни на Milen_Z, телефонът му е в профила.

При късмет може и да ти останат 2000 лв. за едно море :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз когато имах проблем с пц-то се отарвах с 200 лв. Купих си пц-то с имобилайзера и чипа (комплект) втора ръка сам ги монтирах и яко съм изолирал мястото и вече няколко месеца нямам ядове. Ама май само диагностика трябва да мина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разрови темите. Тук пишеше, рядко наистина, един колега, който се занимаваше с автомобилни компютри.

Но преди това звънни на Milen_Z, телефонът му е в профила.

При късмет може и да ти останат 2000 лв. за едно море :)

Здравей колега,нямам думи да ти кажа колко съм ти благодарен за съвета.Наистина ми останаха-проблемът се оказа дебитомера и цената му е 170лв.Ако дойдеш на Бряста,ще падне голяма черпня.Ако ли не,имаш ли път към Стара Загора непременно ми се обади-пак ще падне черпня.

 

Господ здраве да дава на теб и на цялото ти семейство,също така на Милен и семейството му.!

:icon_clap: :icon_clap: :icon_clap: :icon_clap: :icon_clap: :icon_clap: :icon_clap:

Редактирано от sid6624
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...