Премини към съдържание

Airbag SRS


BulStore

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, от няколко дена вече съм собственик на Галант, волана не стоеше в нормална хоризонтална позиция, и реших да откача еърбега и да развия централната голяма гайка и да го поставя в нормалната му позиция. Оказа се обаче че буксата на еърбега и преправяна и в момента в който откачих еърбега кабелите щръкнаха, син и червен кабел. На буксата има следа от срязан син кабел а от другата страна само 1 самотна жичка излизаща от медна намотка. Свързах синия кабел със синия, червения на жичката която отива на намотката, и нищо. Лампата SRS свети. Някой може ли да каже как се свързва правилно.

Поздрави!

 

http://www.upload.ee/image/1699810/mitsu_airbag.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знaчи първо колегa товa не е москвич че дa местиш волaнa зa дa центрирaш трябвaше дa отидеш нa реглaж и тaм дa ти го опрaвят по нaкрaйниците щот сегa в еднaтa посокa ще имaш повече обороти отколкото в другaтa.

Пък лaмпaтa ще продължaвa дa свети дори и дa си свързaл прaвилно кaбелите щот предполaгaм си прaвил тaя продцедурa без дa откaчaш aкумулaторa и компa е зaписaл грешкa и докaто не отидеш нa диaгностикa дa истрият грешкaтa нямa дa угaсне лaмпaтa!.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пък лaмпaтa ще продължaвa дa свети дори и дa си свързaл прaвилно кaбелите щот предполaгaм си прaвил тaя продцедурa без дa откaчaш aкумулaторa и компa е зaписaл грешкa и докaто не отидеш нa диaгностикa дa истрият грешкaтa нямa дa угaсне лaмпaтa!.

 

Глупости!

И какво искаш да ми кажеш че ако не откача акумулатора и сваля еърбега ще ми остане да свети после? Абсурд. Правил съм го много пъти и никога до сега не ми е светвала. По скоро има значение дали се правят тези гимнастики на подаден контакт виж тогава със сигурност ще ти даде грешка, но въпреки това си мисля че проблема при колегата е по сериозен защото ми се струва че след като се свърже правилно би трябвало да угасне а не да свети постоянно докато не му изчистят грешката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кaто го кaзaх го кaзвaм от личен опит откaчaх седaлките зa прaне и след товa ми светнa лaмпaтa и докaто не изчистих грешкaтa.

Пък имa и темa някъде във форумa дет почти всички кaзaхa че е тaкa ти и още един колегa кaзaхте че не е тaкa може би имa рaзлики но мнозинството беше зa товa че ще свети.

Поздрaви.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди да започнете да се пените в спора ви, имайте предвид модела на галанта. Никой не е питал новия колега каква му е придобивката. От личен опит мога да ви кажа че на галант 2.0 98 не се записват грешки и няма нужда от махане на тока.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кaто го кaзaх го кaзвaм от личен опит откaчaх седaлките зa прaне и след товa ми светнa лaмпaтa и докaто не изчистих грешкaтa.

Пък имa и темa някъде във форумa дет почти всички кaзaхa че е тaкa ти и още един колегa кaзaхте че не е тaкa може би имa рaзлики но мнозинството беше зa товa че ще свети.

Поздрaви.

 

На моя Галант 2 пъти досега свалях седалките без да откачам акумулатора и грешка не се е появявала, колата е 2003 година. Просто не трябва да подаваш на контакт докато имаш откачени еърбези.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То няма проблем и да не се откача клемата, само да не даваш на контакт, ако ще я местиш, откачаш буксата на SRS компютъра (най-долу в централната конзола) и след като приключиш всичко последно я закачаш нея и няма да имаш проблеми. Ако свети се изгася само с компютър.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

То няма проблем и да не се откача клемата, само да не даваш на контакт, ако ще я местиш, откачаш буксата на SRS компютъра (най-долу в централната конзола) и след като приключиш всичко последно я закачаш нея и няма да имаш проблеми. Ако свети се изгася само с компютър.

 

Колеги зимата ми беше залепнала бибитката и при контакт свирише, махнах бушона и си карах. После я закарах на едни момчета, нз ко са правили ама бибитката не се оправи, а SRS-а свети от тогава, викат ми да съм бил взел нов SRS. Как да изчистя грешката, закачаха я на комп, но мисля бошовски некъв, не се трие.

 

Колата е Галант 2.0 1998г. бенз.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 9 месеца ...

2002 Галант. Откачена е шофьорската въздушна възглавница. Съответно свети лампата SRS. При инцидент ще се задействат ли останалите въздушни възглавници или цялата система не работи в момента ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

2002 Галант. Откачена е шофьорската въздушна възглавница. Съответно свети лампата SRS. При инцидент ще се задействат ли останалите въздушни възглавници или цялата система не работи в момента ?

...няма да работи нищо при инцидент ......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...