Премини към съдържание

Въпрос за регистрационни номера


Препоръчано мнение

Наскоро си смених колата и безкрайно се учудих, когато в КАТ ми казаха, че НЯМАМ ПРАВО да искам номер от типа 43-43 или 43-34. Казаха ми, че от 2-3 месеца имало заповед (която не можаха да ми я покажат, нито да ми дадат номер и дата на издаване, нито пък кой е издал тази заповед), според която водач, който вече е ползвал такива номера, няма право пак да ползва. Трябвало да се дава възможност и на водачите, които не са ползвали такива номера, затова ми отказаха. Имало само една възможност и тя била да прехвърля автомобила на името на сина ми, който не е ползвал такива номера и на него ще му разрешат. Останах изумен, защото за тези номера се заплаща допълнителна такса и се оказва, че нямам право да си купя нещо, което се продава с пари. Е, не се съгласих да прехвърлям собственоста на колата, но оставам с убеждението, че някой някъде си превишава правата. Чувствам се унизен и дискриминиран.... поправете ме ако не съм прав.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро си смених колата и безкрайно се учудих, когато в КАТ ми казаха, че НЯМАМ ПРАВО да искам номер от типа 43-43 или 43-34. Казаха ми, че от 2-3 месеца имало заповед (която не можаха да ми я покажат, нито да ми дадат номер и дата на издаване, нито пък кой е издал тази заповед), според която водач, който вече е ползвал такива номера, няма право пак да ползва. Трябвало да се дава възможност и на водачите, които не са ползвали такива номера, затова ми отказаха. Имало само една възможност и тя била да прехвърля автомобила на името на сина ми, който не е ползвал такива номера и на него ще му разрешат. Останах изумен, защото за тези номера се заплаща допълнителна такса и се оказва, че нямам право да си купя нещо, което се продава с пари. Е, не се съгласих да прехвърлям собственоста на колата, но оставам с убеждението, че някой някъде си превишава правата. Чувствам се унизен и дискриминиран.... поправете ме ако не съм прав.

Няма да се косиш.

В София е същото.

Наскоро регистрирах кола и ми казаха, че ако искам да си избирам номер трябва да дойда рано сутрин и т.н. и т.н........ не е вече така лесно както беше преди 4-5 години.

Между другото аз лично не виждам някаква драма в това да караш със случаен номер какъвто и да е автомобил.

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем да карам с какъвто и да е номер, проблема е в това, че нямам право да имам такъв номер. След като се плаща за такива номера, нормално ли е да се иска и разрешение? Ако е официална практика в цялата страна, то това е сериозна предпоставка за корупция. Едновременно с това и едно огромна глупост - ако аз съм собственик на тази кола, не може с такъв номер, но собственика на същата кола е някой друг, тогава може. Сякаш с номерата се обозначават хората, а не колите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем да карам с какъвто и да е номер, проблема е в това, че нямам право да имам такъв номер. След като се плаща за такива номера, нормално ли е да се иска и разрешение? Ако е официална практика в цялата страна, то това е сериозна предпоставка за корупция. Едновременно с това и едно огромна глупост - ако аз съм собственик на тази кола, не може с такъв номер, но собственика на същата кола е някой друг, тогава може. Сякаш с номерата се обозначават хората, а не колите.

 

Всъщност с номерата се обозначават хората, а не колите. http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif Поне в България е така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И кво, ако отида и няма да ми вземат 7-те хиляди лева за номер тип "ailqk" така ли? Не ми се вярва, ама хич.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...