Премини към съдържание

Вибрация на волана при определена скорост


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

от няколко седмици имам сравнително силна вибрация на волана между 110 до 140км/ч, независимо дали съм на четвърта или пета скорост. При допълнително ускорение вибрацията изчезва, при по-ниски от 110км/ч скорости също липсва.

 

Наскоро съм сменял гуми и джанти (вибрацията я имаше и преди това), десен носач и външен накрайник отново отдясно. Балансиране, както и реглаж на преден мост не оправиха нещата. Не мисля, че е от скоростната кутия тъй като при същата скорост вибрацията се появява на различни предавки.

 

Идеи и мнения са добре дошли!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз се сещам само за подбита-крива джанта.... Обикновено тогава при определена скорост се появява и то в този диапазон. Но след като си с нови....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж си централните отвори на джантите !!!! Може да имаш около 2мм , 3мм може и повече да е м-у централния отвор и пръстена на главината.

Виж как лягат гайките на джантите. Може да не претягат плътно и от там вибрация. Да са по- дълги и да подпират в главината или ако са конуси да са изядени гнездата и пак да подпира в главината.

И последното което ми иде на акъла, но не ти знам джантите виж ако са спици да няма пукнатина на някоя и тя да е прекъсната - спицата.

Редактирано от МИХТИ
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Наскоро съм сменял гуми и джанти (вибрацията я имаше и преди това), десен носач и външен накрайник отново отдясно. Балансиране, както и реглаж на преден мост не оправиха нещата. Не мисля, че е от скоростната кутия тъй като при същата скорост вибрацията се появява на различни предавки.

 

 

А гумаджийницата сменял ли си скоро или ходиш при едни и същи .:)

Виж си тежестите на джантите и ако външната и вътрешната се падат горе-долу една срещу друга, сменяй гумаджийницата .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колегa и aз преди години със стaрaтa мaздa бях тaкa появи се вибрaция от 90до към 130 140км сменях гуми джaнти бaлaнс всичко кот ми беше дошло нa aкълa нaкрaя дaже бях свикнaл и просто кaрaх извън тaя скорост.

Обaче един ден се зaмислих когa се появи вибрaциятa и стигнaх до изводa че се появи след смянa нa спирaчните дискове.

Зaтовa ги свaлих и реших дa огледaм и видях че пичовете ми ги лепнaхa нa глaвините кaт им дойде нито изчистихa глaвинaтa от ръждaтa боклуците и т.н. нито пък зaвихa болтчето държaщо дискa зa глaвинaтa.

Очистих всичко с кореселин и шкуркa ,сложих дискa зaвих го и гaз.

Всички вибрaции изчезнaхa и тогaвa реших че при мaйстори сaмо зa нещо сериозно което сaм не могa дa свършa и дa се проверявa всичко до което се докосвaт.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с други гуми. Най-малкото размени предните и задните - предна дясна на мястото на задна дясна и така.

Ако можехте да видите как се въртят 17-инчовите ми джанти на баланс машина, страх ще ви хване - рипат, скачат ... Някой ден като ги изправя и ида на баланс, ще заредя с тежести всеки гумаджия за седмица напред. Квито иска.

Дисковете са толкова криви в момента, че при намаляване от 140 кормилото ще ми избяга от ръцете.

Скоростната и тя издава някакво так-так-так... седма година :D

Има луфт в десен вътрешен и ляв външен накрайник, плюс някои от шарнирите на предните криви носачи.

При това положение няма никакви вибрации до 170 км/ч. Нагоре не съм пробвал и не ме интересува да ви кажа.

А като го взех имаше лека вибрация между 115 и 130 км/ч, съответно и аз не карах в тези скорости. Всичко беше здраво тогава. СТранна работа.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията, както казах обаче това се случваше и с предишен комплект летни гуми и други джанти, както още едни зимни гуми на старите джанти. Това за дисковете може да е опция, предполагам - макар майсторите да са ми познати и да казаха изрично, че чистят ръжда и стружки и всичко... ще видя дали не мога да го направя това другаде и ще проверя резултата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...