Премини към съдържание

Странен шум при ненатиснат съединител


Препоръчано мнение

Колеги, имам силно притеснение! Появи ми се странен, дрънчащ ли как ли да го определя, шум откъм двигателя май... Появява се при загрял мотор. Когато съм на празен ход и натисна съединителя, спира. Колата си върви нормално както досега. Комплекта съединител е сменян преди около 30 000 км. Моля, споделете мнения и предположения, щото ме втриша направо! На 3 000 км. От дома съм и колата ми трябва ежедневно. Евентуален ремонт би ли бил лесен и щадящ джоба!

Колата е Carisma 1.8 GDI '99

Редактирано от Иван Вълчинов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В моя случей проблема както сте го описали беше същия,казваха ми аксиален лагер на скоростна кутия,обаче като смених целия комплект съединител изчезна шума,явно е било лагер на съединителя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, имам силно притеснение! Появи ми се странен, дрънчащ ли как ли да го определя, шум откъм двигателя май... Появява се при загрял мотор. Когато съм на празен ход и натисна съединителя, спира. Колата си върви нормално както досега. Комплекта съединител е сменян преди около 30 000 км. Моля, споделете мнения и предположения, щото ме втриша направо! На 3 000 км. От дома съм и колата ми трябва ежедневно. Евентуален ремонт би ли бил лесен и щадящ джоба!

Колата е Carisma 1.8 GDI '99

.......лагери на първичния вал.......за съжаление ще се наложи да отваряте кутията........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лошо.. Не смея да запитам, колко долу-горе ще кара така и колко ще струва. Проблема е от седмица. Лошото е, че за момента съм притиснат. В Англия съм и съм затруднен доста финансово на тоя етап :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

При мен го има същото карам така от 2 години . Казаха ми лагер на първичен вал, като изключвам от скорост на място ( без съединител) леко се опитвам да бутна на 5-та скорост ( казвам леко )шумът изчезва. Като натисна съединителя пак изчезва. Сипал съм 80 w 90 масло в кутията и сега почти не се чува. Като загрее хубаво и разбие маслото вътре тогава много леко се долавя на ухо зъзненето в кутията.Също така ми споменаха за някакви вилки..... Общо взето мисля да карам така и ако се опраси кутията от морга 2-ра ръка ( но пак не се знае колко е здрава и тя) Еми нз колеги мнения по темата ако имате БЛАГОДАРЯ :)

Редактирано от doktora_mz
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен го има същото карам така от 2 години . Казаха ми лагер на първичен вал, като изключвам от скорост на място ( без съединител) леко се опитвам да бутна на 5-та скорост ( казвам леко )шумът изчезва. Като натисна съединителя пак изчезва. Сипал съм 80 w 90 масло в кутията и сега почти не се чува. Като загрее хубаво и разбие маслото вътре тогава много леко се долавя на ухо зъзненето в кутията.Също така ми споменаха за някакви вилки..... Общо взето мисля да карам така и ако се опраси кутията от морга 2-ра ръка ( но пак не се знае колко е здрава и тя) Еми нз колеги мнения по темата ако имате БЛАГОДАРЯ :)

 

 

 

Колеги искам само да вметна,че лекият шум се появява много рядко, ( Ако е лагер как ту шуми ту не????? ) Не виждам логика в това което се случва. Дори когато се появи е много слабо, но се чува.Да кажем ,че има хлабини ( Е как ту е хлабаво ту не ???? )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Смених маслото 75w80 и източих старото 80w 90 .Вече е много по добре. Много рядко се чува и ако се чуе едвам се долавя на слух.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...