Премини към съдържание

Ксенон за халогени


Препоръчано мнение

Здравейте, искам да се посъветвам с вас за ксенон на халогените на каризмичката ми.Искам да сложа ксенон на халогените (те са H3) ,но не разбирам от ксенон затова дайте ми някой съвет какъв ксенон да взема,колко вата и т.н. Не искам от най-скъпия,но не искам и като го сложа да го хвърля след месец. :) :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не слагай - ще заслепява зверски! Или ако ще е наистина само за дъжд и мъгла, сложи 2000к жълт за да ти увеличи реално видимостта, а и няма да заслепява чак толкова. 35 вата като мощност.

 

Sent from my YOGA Tablet 2-1050L using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 3000 келвина на халогените, това е идеалната температура. Относно заслепяването...не е редно да заслепява, защото вътре в халогена има пластина пред крушката, която да спира фронталното излъчване....светлината трябва да е само към земята. Някой за съжаление ги чупят тези пластини, и халогена вече става обикновен фар...

Редактирано от Емил Димитров
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не заслепява само ако фокусирането е изцяло от рефлектора, без участието на стъклото на фара. Ако стъклото е с френелова леща, т.е. оребрено, заслепява като за световно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

добре дайте да не захващаме темата за заслепяването... Мен ме интересува какво трябва да купя,също така и като цена,келвина и т.н...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Темата за заслепяването си е важна, но в крайна сметка халогените се ползват само в МЪГЛА (не за показност), така че няма голяма драма със заслепяването. За температурата ти казах. Вземи си 3000 келвина. Докато загреят крушките светлината зеленее, после става жълта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лошо...а би трябвало... Все пак трябва да се стараем да не пречим и на другите участници в движението. А и да знаеш, че винаги може да си намериш майстора... Аз една вечер преди 6-7 години карах по крайморската алея на дълги, защото нямаше никакви коли...но се заплеснахме с жената и изобщо не съм видял един пикап кога се е появил срещу мен...Човека изнервен явно от заслепяването пусна 6 прожектора на тавана и повярвай ми пред мен стана бяло платно...добре че не се метнах в морето :icon_blush: Минута след това още мижах, все едно съм заварявал без маска :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Даже въобще не ме вълнува заслепяването :)

 

Тогава каква помощ търсиш с тази тема?:mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чао тогава :)

С това твое отношение към колегите на пътя, предлагам да не е "чао", а "сбогом" :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лошо...а би трябвало... Все пак трябва да се стараем да не пречим и на другите участници в движението. А и да знаеш, че винаги може да си намериш майстора... Аз една вечер преди 6-7 години карах по крайморската алея на дълги, защото нямаше никакви коли...но се заплеснахме с жената и изобщо не съм видял един пикап кога се е появил срещу мен...Човека изнервен явно от заслепяването пусна 6 прожектора на тавана и повярвай ми пред мен стана бяло платно...добре че не се метнах в морето :icon_blush: Минута след това още мижах, все едно съм заварявал без маска :icon_dance:

 

 

Съгласен съм напълно! Просто исках да ми се препоръчат хубави ксенони за халогените исках да разбера колко вата се слага какви крушки келвини и така нататък,за заслепяването съм помислил отдавна,за отговора ми,че не ме интересува го написах така понеже винаги ме разбират погрешно(питам едно , а ми се отговаря съвсем различно нещо).

Съжалявам ако съм обидил някого , но на всеки му писва понякога ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За цвета ти се каза - сложи жълто - 3000 келвина, аз кофти съм запомнил, 2000, но 3000к е цвета за да ти върши някаква работа на мокро и мъгла. Китайско-синьото и бялото се губят на мокро и мъгла! А ако държиш да е бяло-синьо заради цвета и не те интересува видимостта, а външния вид, тогава сложи H3 диодни крушки - за какво ти е разправията с тоя ксенон?

 

За ватовете пак е ясно - 35 вата, с 55 може да ти стопи рефлекторите и до колкото съм чувал не е много по-силна светлината, само дърпа повече ток - реално е колкото нормална крушка като мощност а не прави х2 светлина на 35 ватовия.

 

От къде - афтър маркет ксеноните за ретрофит са само китайски - няма Филипс, няма Осрам освен като р. части за DS/DR системите, който са заводските ксенони. Демек няма H1/H7/H3 крушки на тези фирми. Не се лъжи като ти обясняват - само етикети им лепят! Така че вземи каквото ти е изгодно и има гаранция, та ако не тръгне или мига да ти го сменят и това е.

 

Аз лично не бих хранил наще прекупвачи тука, а бих си го викнал директно от Китай, поне ще знам че ако взема малко по-скъпо те отиват при Китаеца, съответно може да улуча малко по-качествена система. Глей кво става тука: http://www.dx.com/s/3000+hid - чети и гледай по снимките и викай .. само съвет - не избирай безплатната доставка ако няма тракинг, по-добре плати малко за да е с тракинг, след това идва за 10-ина дена от Китай и вероятно няма да мине през митница изобщо за тези пари ами направо в пощата ще си го вземеш. .

 

Ако държиш да е от Бг - ето с тези момчета се свържи за нещо по-качествено: Равена

 

И пак казвам Филипс и Осрам официално правят само DS/DR крушки, т.е. тези за вграждане по коли с оригинален ксенон и комплекта е над 200лв само крушките, така че не се лъжи - всичко е китай, вече въпроса е да е малко по-качествено, но и да не плащаш отгоре само на самия прекупвач.

 

Обмисли и LED крушки за халогените ако както казахме целта не е видимост- много по-просто ще е като монтаж.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За цвета ти се каза - сложи жълто - 3000 келвина, аз кофти съм запомнил, 2000, но 3000к е цвета за да ти върши някаква работа на мокро и мъгла. Китайско-синьото и бялото се губят на мокро и мъгла! А ако държиш да е бяло-синьо заради цвета и не те интересува видимостта, а външния вид, тогава сложи H3 диодни крушки - за какво ти е разправията с тоя ксенон?

 

За ватовете пак е ясно - 35 вата, с 55 може да ти стопи рефлекторите и до колкото съм чувал не е много по-силна светлината, само дърпа повече ток - реално е колкото нормална крушка като мощност а не прави х2 светлина на 35 ватовия.

 

От къде - афтър маркет ксеноните за ретрофит са само китайски - няма Филипс, няма Осрам освен като р. части за DS/DR системите, който са заводските ксенони. Демек няма H1/H7/H3 крушки на тези фирми. Не се лъжи като ти обясняват - само етикети им лепят! Така че вземи каквото ти е изгодно и има гаранция, та ако не тръгне или мига да ти го сменят и това е.

 

Аз лично не бих хранил наще прекупвачи тука, а бих си го викнал директно от Китай, поне ще знам че ако взема малко по-скъпо те отиват при Китаеца, съответно може да улуча малко по-качествена система. Глей кво става тука: http://www.dx.com/s/3000+hid - чети и гледай по снимките и викай .. само съвет - не избирай безплатната доставка ако няма тракинг, по-добре плати малко за да е с тракинг, след това идва за 10-ина дена от Китай и вероятно няма да мине през митница изобщо за тези пари ами направо в пощата ще си го вземеш. .

 

Ако държиш да е от Бг - ето с тези момчета се свържи за нещо по-качествено: Равена

 

И пак казвам Филипс и Осрам официално правят само DS/DR крушки, т.е. тези за вграждане по коли с оригинален ксенон и комплекта е над 200лв само крушките, така че не се лъжи - всичко е китай, вече въпроса е да е малко по-качествено, но и да не плащаш отгоре само на самия прекупвач.

 

Обмисли и LED крушки за халогените ако както казахме целта не е видимост- много по-просто ще е като монтаж.

 

 

Благодаря ти за подробното обяснение :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм напълно! Просто исках да ми се препоръчат хубави ксенони за халогените исках да разбера колко вата се слага какви крушки келвини и така нататък,за заслепяването съм помислил отдавна,за отговора ми,че не ме интересува го написах така понеже винаги ме разбират погрешно(питам едно , а ми се отговаря съвсем различно нещо).

Съжалявам ако съм обидил някого , но на всеки му писва понякога ;)

От написаното разбрах, че не те интересува, дали заслепяваш колегите. Сори, ако не е така, тогава само чао :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...